امتیازات این مقاله تاکنون : 4
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ پنج شنبه
نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی
چکیده این مقاله: کاربران هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی همواره با چالش هایی نظیر اعتماد، اصالت کالا و ... روبرو شده اند. در این مقاله معیار های اصلی برای انتخاب فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی را بررسی می کنیم.
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • 0 نظر
 • 141 بازدید

اگر به اطرافمان با دقت نگاه کنیم، نظاره گر این خواهیم بود که فروشگاه های اینترنتی چقدر زیاد شده اند و واقعا برخی از آن ها تا چه حدی، سعی در برتری کالاهایشان و رضایت کاربران خود دارند. امروزه خرید کردن خیلی ساده و راحت شده است و هر یک از شما می توانید در خانه خود به خرید لوازم خانگی مورد نیازتان بپردازید. اما با توجه به این که خرید اینترنتی به خصوص خرید لوازم خانگی، چندان در کشور ما مورد استقبال واقع نشده است، باز هم افراد زیادی علاقه مند به خریدهای اینترنتی هستند. به همین دلیل ما می خواهیم در این مقاله نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی را به خوبی بررسی کنیم و شما را در رسیدن به خریدی موفق و عالی راهنمایی نماییم.

یک نکته مهم که آن را شایان ذکر دیدیم، این است که در میان فروشگاه های اینترنتی معتبر، عده ای افراد سودجو نیز وجود دارند، که می خواهند با کار خود مردم را از خریدهای اینترنتی زده کنند. توجه داشته باشید، که فرهنگ سازی اعتماد به فروشگاه های اینترنتی معتبر باید در میان مردم رواج پیدا کند و هر یک از افراد باخیالی راحت و آسوده باید بتوانند، خرید لوازم خانگی خود را از فروشگاه های اینترنتی انجام بدهند. با ما باشید تا نحوه اعتماد و نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی را به طور کامل و جامع بیان کنیم.

 

برای خرید از فروشگاه های اینترنتی باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟

 1. از فروشگاه های معتبر خرید کنید
 2. وجود نماد الکترونیک در سایت های معتبر
 3. به پیگری سفارشات و پشتیبانی سایت دقت کنید
 4. وجود راه های ارتباطی در سایت
 5. بررسی کردن درگاه بانکی
 6. به محتوای سایت دقت کنید
 7. اطلاعات شخصی خود را رو نکنید
 8. بررسی کردن حفظ حریم خصوصی سایت
 9. توجه کردن به ظاهر سایت
 10. بررسی کردن نظرات مشتریان فروشگاه اینترنتی

 

1-از فروشگاه های معتبر خرید کنید

اگر برای بار اول تان است که می خواهید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی قابل اعتماد خرید خود را انجام بدهید، بهتر است که به سراغ سایت های شناخته شده و قدرتمند بروید. شما می توانید در این مورد، تجربه اطرافیان و دوستان خود را بپرسید و نام سایت های معتبر را از آن ها بخواهید. شما باید کاملا مطمئن باشید و بدانید که افرادی که از فروشگاه های اینترنتی خرید کرده اند، آیا از خرید خود راضی بوده اند؟ آیا کالاهای با کیفیتی را دریافت کرده اند؟ سفارش آن ها صحیح و سالم به دستشان رسیده است و ... . در نظر گرفتن تمامی این نکات و رسیدن به پاسخ پرسش هایتان، می تواند، خریدی موفق از فروشگاه اینترنتی قابل اعتماد را نصیب شما کند.

 

2-وجود نماد الکترونیک در سایت های معتبر

بی شک وجود نماد الکترونیک در سایت، ارزش و اعتبار آن را افزایش می دهد. چون که این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک ارائه می شود. در چنین شرایطی افراد می توانند با کلیک بر روی نماد، اطلاعات مورد نظر درباره سایت و مالک آن را به دست آورند. وب سایت هایی که از این نماد معتبر برخوردار هستند، به شکایات و مشکلات مشتریان خود نسبت به خرید آنلاین به خوبی رسیدگی می کنند. زیرا اگر کار آن ها غیر از این باشد، نماد الکترونیک آن ها لغو خواهد شد. دقت فرمایید که هنگام جستجوی سایت مورد نظر صفحه باز شده، باید یک صفحه وب در مرورگر شما باشد، نه یک عکس.

 

3-به پیگری سفارشات و پشتیبانی سایت دقت کنید

تقریبا تمامی فروشگاه های اینترنتی، برای پشتیبانی و اطلاع از وضعیت کالاهای سفارشی، دارای سیستمی مخصوص می باشند. در این خصوص چندین شماره تماس و یا پیگیری های آنلاین وجود دارد، که وضعیت سفارش شما را اطلاع می دهند. بی گمان یک فروشگاه اینترنتی معتبر، برای بالا بردن اعتماد و رضایت مشتریان خود این امکانات را به خوبی فراهم می آورد. پس این نکته مهم را هنگام خرید از فروشگاه های اینترنتی از یاد نبرید.

 

4-وجود راه های ارتباطی در سایت

از دیگر نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی این است، که راه های ارتباطی در سایت موجود باشد. در اصل وب سایت های فروشگاهی معتبر، چند راه ارتباطی را برای کاربران فراهم می کنند، که شما می توانید در صورت لزوم با آن ها تماس بگیرید و سوالات یا مشکلات خود را با پشتیبانی آن ها مطرح نمایید. به علاوه فروشگاه های اینترنتی معتبر، می توانند آدرس حقیقی فروشگاه های خود را در بخش فوتر سایت درج کنند. توجه داشته باشید که وجود آدرس های شبکه های اجتماعی، شماره تماس و سایر راه های ارتباطی در یک سایت، نشان از اعتبار وب سایت فروشگاه می باشد.

 

5-بررسی کردن درگاه بانکی

در اصل اکثریت فروشگاه های اینترنتی برای عملیات پرداخت، با تعدادی از بانک های معتبر کشور قرارداد دارند. بنابراین زمانی که می خواهید برای کالای خریداری شده خود مبلغی را پرداخت نمایید، باید به درگاه بانکی توجهی ویژه داشته باشید. چرا که درگاه های بانکی و عملیات انجام شده، با استفاده از پروتکل های SSL امنیت خود را تامین می کنند. در صورت بررسی این فاکتور مهم، بهترین کار در خصوص خرید از فروشگاه اینترنتی قابل اعتماد این است، که تنها با سیستم شخصی خود در منزل خریدتان را به انجام برسانید. در صورتی که در وب سایت فروشگاه های اینترنتی، برای پرداخت هزینه از شماره حساب های شخصی استفاده شده باشد، بهتر است که خرید خود را انجام ندهید.

 

6-به محتوای سایت دقت کنید

لازم است بدانید که تمامی فروشگاه های اینترنتی معتبر دارای قسمت بلاگ هستند، که در آن محتوای به روز و مفیدی در رابطه با محصولات سایت درج شده است. شما باید به تمامی محصولات موجود در سایت دقت کنید و از وجود آن ها اطلاعات لازم را کسب کنید. قطعا فروشگاهی که هر روزه به فکر معرفی محصولات جدید و محتوای دقیق آن ها می باشد، می تواند فروشگاهی معتبر باشد. شما نیز می توانید از طریق این فروشگاه ها، با اطمینان کامل به خرید اینترنتی لوازم خانگی تان بپردازید.

 

7-اطلاعات شخصی خود را رو نکنید

از دیگر نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی، فاش نکردن اطلاعات شخصی خود می باشد. دقت فرمایید که فروشگاه های اینترنتی معتبر، برای ارسال کد کالای مورد نظر شما نیاز به برخی اطلاعات شخصی دارند. شما باید در این مورد کاملا هوشیار باشید و اطلاعاتی مانند: میزان درآمد، شماره تلفن های اضافی، شغل و .... را در اختیار وب سایت های فروشگاهی قرار ندهید.

 

8-بررسی کردن حفظ حریم خصوصی سایت

سعی کنید هنگام خرید از فروشگاه های اینترنتی لوازم خانگی، از نحوه ذخیره اطلاعات وارد شده در سایت و سیاست حریم خصوصی وب سایت فروشگاهی مورد نظر اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت فروشگاه آنلاین در صورت به سرقت رفتن و سوء استفاده از اطلاعات شما هیچ مسئولیتی را عهده دار نخواهد بود.

 

9-توجه کردن به ظاهر سایت

از دیگر نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی، با دقت زیر نظر گرفتن ظاهر سایت می باشد. به طور حتم تمامی مشتریان و کاربران فروشگاه های اینترنتی، تخصص لازم برای تشخیص یک سایت معتبر از سایت های دیگر را ندارند. برای این کار لازم است که چند سایت فروشگاه اینترنتی معتبر را با سایت مورد نظرتان مقایسه کنید، اگر در همه آن ها استانداردهای لازم را یافتید، نشان دهنده این است که سایت اینترنتی مورد نظر شما معتبر است. در مورد زرق و برق سایت دقت فرمایید، که ظاهر آن نباید به تنهایی برای شما فریبنده باشد. در توجه کردن به ظاهر سایت، شما باید تمام نکات مهمی را که در این مقاله ذکر کرده ایم، در نظر بگیرید.

 

10-بررسی کردن نظرات مشتریان فروشگاه اینترنتی

قبل از این که خرید خود را از فروشگاه های اینترنتی نهایی کنید، بهتر است که به قسمت نظرات مراجعه کنید و نظرات منفی و مثبت مشتریان و کاربران درباره محصول مورد نظر را به خوبی بسنجید. این روش به تنهایی نمی تواند خرید اینترنتی موفق را برای تان تضمین کند، اما قطعا همراه با نکات ذکر شده دیگر در این مقاله، می تواند پاسخگوی خوبی برای خرید لوازم خانگی شما از فروشگاه های اینترنتی باشد.

 

سخن پایانی

هنگام خرید از فروشگاه های اینترنتی، سعی کنید که تمامی نکات مهم در این مقاله را در نظر بگیرید و با اطمینان خاطر و بدون هیچ نگرانی لوازم خانگی مورد نظرتان را خریداری نمایید. در آخر امیدواریم که افراد سودجو راهی برای سر در گم کردن شما عزیزان نداشته باشند و شما بتوانید خریدی موفق و ایده آل را نصیب خودتان کنید. از این که در مقاله نکات خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی با ما بودید، بی نهایت سپاسگزاریم.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران