امتیازات این مقاله تاکنون : 4.7
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف مشکلات اتو بخار

اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

رایج ترین مشکلات اتو بخار

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ یکشنبه
رایج ترین مشکلات اتو بخار
چکیده این مقاله: استفاده از اتو بخار و لباس های اتو شده نقش اساسی در جذابیت ظاهر افراد دارد. به دلیل استفاده زیاد ممکن است مشکلاتی برای اتو بخار به وجود بیاید. در این مطلب مشکلات اتو بخار و راه حل آن را با هم بررسی میکنیم.
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
  • 0 نظر
  • 128 بازدید

اتو بخار یکی از لوازم بسیار ضروری و کاربردی در هر خانه ای می باشد، که همه اعضای خانواده از کوچک تا بزرگ، از این دستگاه استفاده می کنند. این دستگاه کوچک نقش بسیار مهمی در آراستگی و جذاب بودن ظاهر افراد دارد و به رفع کردن چروک لباس های شما می پردازد. با توجه به استفاده های مکرر و زیادی که از اتو بخار می شود، ممکن است این دستگاه دچار مشکلات رایجی شود که در میان همه اتو بخار ها وجود دارد. برای بررسی مشکلات رایج اتو بخار و برطرف ساختن هر یک از آن ها، با ما در این مقاله یار شوید.

 

رایج ترین مشکلات اتو بخار کدام ها هستند؟

  1. آب دادن از اتو بخار
  2. داغ نشدن اتو بخار
  3. ایجاد لکه بر روی لباس ها
  4. چسبیدن پارچه به کف اتو
  5. سوزاندن لباس توسط اتو بخار
  6. داغ شدن بیش از حد اتو
  7. خارج شدن رسوب سفید رنگ از اتو بخار

 

1-آب دادن از اتو بخار

آب دادن اتو بخار، یکی از مشکلات بسیار رایجی است که برای این دستگاه رخ می دهد. لازم است بدانید که بروز این مشکل می تواند، هم برای اتو دستی و هم برای اتو بخار اتفاق بیفتد. اما دلیل این اتفاق چه عاملی می تواند باشد؟ در جواب این سوال مهم باید گفت که تنظیم درجه حرارت نامناسب اتو، باعث و بانی این مشکل است. از این رو شما باید قبل از اتو کشی لباس های خود، درجه حرارت و دمای اتو را بر حسب جنس و بافت پارچه تنظیم کنید. چرا که اگر اتو بخار در دمای نامناسبی قرار بگیرد، آب از آن نشت و چکه می کند و این امر سبب خیس شدن و لک افتادن لباس های شما می شود. به نکات زیر برای راهنمایی بیشتر، دقت فرمایید.

اگر می خواهید که دیگر با مشکل شایع آب دادن اتو بخار مواجه نشوید، بهتر است که بعد از پر کردن مخزن اتو کمی صبر کنید، تا اتو به طور کامل داغ شود. در چنین شرایطی آب درون محفظه گرم می شود و سپس به بخار تبدیل می شود. بخار آب از سوراخ های کف اتو خارج می شود و بدون هیچ نشتی، لباس ها شما را صاف و براق می کند.

در صورتی که بر اساس نوع پارچه دمای اتو را کم کرده اید، باید سیستم بخار اتو را نیز خاموش کنید. چرا که شرایط گرمای دستگاه، برای تبدیل آب به بخار کافی نبوده و باعث می شود تا آب در زمان اتو کشی از اتو بخار چکه کند.

توجه داشته باشید در صورتی که با رعایت این نکات، باز هم مشکل اتو بخار شما برطرف نشد، بهتر است که حتما آن را برای عیب یابی و تعمیر دستگاه، نزد یک تکنسین متخصص و کار بلد ببرید.

 

2-داغ نشدن اتو بخار

از جمله مشکلات رایج دیگری که برای اتو بخار هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد، داغ نشدن دستگاه می باشد. اغلب کاربران در هنگام کار کردن با اتو بخار با این مشکل مواجه می شوند و به دنبال رفع مشکل آن می گرددند. برای رفع این مشکل اول از هر چیزی باید اطمینان حاصل کنید، که سیم برق به درستی وصل شده است یا خیر. اگر با وجود چنین شرایطی باز هم اتو کار داغ نشد، باید دستگاه را به پریز برق دیگری متصل کنید. اگر باز هم نتیجه منفی بود، ممکن است که اشکال از دو شاخه یا سیم اتو بخار باشد و شما باید اقدام به رفع مشکل نمایید.

 

داغ نشدن اتو بخار از مشکلات رایج

 

برای انجام دادن این کار و رفع مشکل رایج پیش آمده برای دستگاه خود، شما باید سیم و ترموستات اتو را بررسی کنید، در صورتی که سیم اتو قطعی داشته باشد، باید فهمید که اتصالات الکترونیکی دچار مشکل شده و برق به دستگاه نمی رسد. چرا که با به هم خوردن تنظیمات ترموستات نیز این امکان وجود دارد که اتو داغ نشود. بهترین کار در چنین شرایطی این است که کار تعمیر اتو را به یک سرویس کار ماهر و با تجربه بسپارید.

یکی دیگر از دلایل و مشکلات رایج برای داغ نشدن اتو بخار، رسوبات موجود در سوراخ های کف دستگاه می باشد. این رسوبات با مسدود کردن صفحه، مانع از داغ شدن و بخار کردن اتو می شوند. در چنین حالتی باید اجازه دهید، تا دستگاه خنک شود و سپس اقدام به جرم گیری کردن کف آن نمایید.

3-ایجاد لکه بر روی لباس ها

مشکل لکه بینی بر روی لباس ها، یکی دیگر از مشکلات رایجی است که برای هر دستگاه اتو بخار پیش می آید. در صورتی که دستگاه شما بیش از حد پر شود، جریان آب در قسمت های مختلف دستگاه باعث ایجاد لکه های آب بر روی البسه ها می گردد. بهترین کار برای جلوگیری از بروز این مشکل این است، که مخزن اتو بخار را بیش از حد پر نکنید و مقداری فضا را در دستگاه خالی باقی بگذارید.

 

ایجاد لکه بر روی لباس ها از مشکلات اتو بخار

 

4-چسبیدن پارچه به کف اتو

در بیشتر مواقع کاربران در هنگام اتو کشی، با مشکل چسبیدن پارچه به کف اتو مواجه می شوند. عوامل مختلفی برای این مشکل رایج در اتو بخار وجود دارند که باعث چسبیدن پارچه به کف دستگاه می شوند، اما در چنین شرایطی شما نباید نگران شوید. زیرا با استفاده از روش های خانگی بسیار ساده می توانید، به رفع مشکل پیش آمده اقدام کنید. اگر می خواهید اتو بخار شما از این مشکل رایج به دور باشد، باید حتما حرارت و میزان بخار دستگاه را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید. چون که اصلی ترین علت چسبیدن پارچه به کف اتو، حرارت بسیار بالای آن است. بسیاری از لباس های ظریف و نازک تحمل دمای بالا را ندارند، پس در این خصوص باید کاملا محتاطانه عمل کنید. در صورتی که لباس های شما به کف اتو چسبید بهترین کاری که می توانید انجام بدهید، این است که با استفاده از سرکه و جوش شیرین، کف اتو را برق بیندازید. اما در برخی از شرایط شاید مجبور به عوض کردن کف آهنی اتو شوید.

 

چسبیدن پارچه به کف اتو از مشکلات اتو بخار

 

5-سوزاندن لباس توسط اتو بخار

حتما تا اینجای مقاله دریافته اید، که درجه حرارت و دمای اتو بخار را باید بسته به جنس و بافت هر لباسی تنظیم کرد. پس بهترین کار این است که قبل از اتو کشی، حتما دفترچه راهنما را مطالعه کنید و در خصوص نوع تنظیمات دما و حرارت اطلاعات لازم را به دست آورید. اگر می خواهید که با این مشکل رایج اتو بخار، یعنی سوزاندن لباس های خود توسط این دستگاه مواجه نشوید، بهتر است حتما در حین اتوکشی یک پارچه نخی سفید را در بین اتو و لباس خود قرار دهید. لازم به ذکر است بدانید، که در کل حرارت بر روی درجه کم و عمودی اتو زدن لباس ها به نفع است.

 

سوزاندن لباس توسط اتو بخار از مشکلات اتو بخار

 

6-داغ شدن بیش از حد اتو

حتما اکثریت کاربران در حین کارکردن با اتو بخار، داغ شدن بیش از حد آن را به عنوان یک مشکل رایج اتو بخار احساس کرده اند. داغ شدن بیش از حد این دستگاه، می تواند نشان از خرابی چند قطعه در اتو بخار  باشد.

ترموستات، یکی از اصلی ترین بخش هایی است که می تواند باعث بروز این مشکل در اتو بخار شود. در صورتی که ترموستات اتو بخار خراب شود، دستگاه بیش از حد داغ می کند و در نتیجه سوختگی لباس ها را به دنبال خواهد داشت.

خراب شدن دکمه انتخاب دما نیز، یکی دیگر از دلایل برای داغ کردن بیش از حد اتو بخار می باشد. چرا که با وجود اشکال در این قطعه دستورات مناسب و درست به ترموستات ارسال نمی شوند. دقت فرمایید که شما باید برای رفع این مشکل شایع و تعمیر این قطعات آسیب دیده از تعمیرکار مجرب کمک بخواهید.

 

7-خارج شدن رسوب سفید رنگ از اتو بخار

خارج شدن رسوب سفید رنگ از اتو بخار، یکی دیگر از شایع ترین مشکلات اتو بخار می باشد. در صورتی که هنگام اتو کشیدن لباس های خود با چنین مشکلی مواجه شدید، بهتر است که فورا اقدام به عیب یابی نمایید، تا لباس های شما دچار لک نشوند. به علاوه برای رفع این مشکل نیاز است، که در ابتدا اتو را تمیز و جرم گیری نمایید. در صورتی که با تمیز کردن و جرم گیری نمودن دستگاه این مشکل برطرف نشد، باید هر چه زودتر آن را برای تعمیر نزد تکنسین ماهر ببرید، تا آن ها کار خود را به صورت حرفه ای و تخصصی انجام بدهند.

سخن پایانی

ممکن است اکثریت کاربران در هنگام اتوکشی با تک تک این مشکلات رایج مواجه شوند و از بروز چنین پیشامدهایی برای دستگاه خود احساس ناراحتی نمایند. به همین دلیل ما در این مقاله به ذکر چندین نمونه از مشکلات رایج اتو بخار پرداختیم و راه حل برطرف ساختن هر یک از این مشکلات را مورد بررسی قرار دادیم. امید است که به کمک مقاله مشکلات رایج اتو بخار، بتوانید بهترین اقدام ها را در خصوص دستگاه خود انجام بدهید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران