امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ پنج شنبه
راهنمای خرید ماشین لباسشویی
چکیده این مقاله: ماشین لباسشویی یکی از اصلی ترین لوازم آشپزخانه می باشد. در صورتی که متمایل به خریداری کردن بهترین ماشین لباسشویی هستید، بهتر است که با ما در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی همراه باشید.
 • زمان مطالعه : 12 دقیقه
 • 0 نظر
 • 134 بازدید

آیا از کارکرد ماشین لباسشویی قدیمی خود خسته شده اید؟ ایا می خواهید برای جهیزیه خود ماشین لباسشویی بخرید، اما نمی دانید چه نکاتی را در نظر بگیرید؟ باید گفت که جواب سوالات ذهنی شما و انتخاب یک لباسشویی عالی و مناسب را در مقاله ما یعنی راهنمای خرید ماشین لباسشویی، می توانید پیدا کنید. همگی می دانید که امروزه ماشین لباسشویی به یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین لوازم در هرخانه ای تبدیل شده است، از این رو باید در انتخاب و خریداری کردن آن، معیارهای مهم را در نظر گرفت. در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، شما می توانید با استفاده از فاکتورهای مهم مانند: ظرفیت دستگاه، قیمت، برند، کارکرد و ... یکی از بهترین ماشین های لباسشویی را برای خودتان خریداری نمایید. در صورتی که متمایل به خریداری کردن بهترین ماشین لباسشویی هستید، بهتر است که با ما در این مقاله همراه باشید.

 

هنگام خرید ماشین لباسشویی در نظر گرفتن چه نکاتی الزامی است؟

 1. اصلی یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی
 2. توجه کردن به اندازه و ظرفیت ماشین لباسشویی
 3. انتخاب کردن نوع ماشین لباسشویی
 4. در نظر گرفتن فضای قرار گیری ماشین لباسشویی
 5. دقت کردن به بهره وری انرژی ماشین لباسشویی
 6. توجه کردن به جنس بدنه ماشین لباسشویی
 7. ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه
 8. قیمت خرید ماشین لباسشویی
 9. برندهای معتبر و با کیفیت ماشین لباسشویی
 10. توجه کردن به جنس مخزن ماشین لباسشویی
 11. در نظر گرفتن حالت های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی
 12. ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک
 13. راحت بودن استفاده از ماشین لباسشویی
 14. گارانتی و خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی

 

هنگام خرید ماشین لباسشویی در نظر گرفتن چه نکاتی الزامی است؟

 

1-اصلی یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی مهم ترین گزینه ای که باید به آن توجهی ویژه داشت، اصل یا تقلبی بودن دستگاه می باشد. متاسفانه افراد سودجو لوازم خانگی تقلبی را بسیار شبیه به لوازم اصل طراحی و تولید می کنند و افراد خریدار را گمراه می کنند. شما باید در این خصوص کاملا هوشیار باشید و اجازه ندهید، کسی بتواند شما را در این خصوص فریب بدهد. هرگز به خاطر پرداخت هزینه کمتر دستگاهی را خریداری نکنید، که پشیمانی به دنبال داشته باشد. شاید در یک نگاه لباسشویی اصل و تقلبی هر دو یک کار را انجام بدهند، اما قطعا تفاوت هایی در نتیجه شستشو، طول عمر دستگاه، خراب شدن بی دلیل ماشین لباسشویی و ... وجود دارد.

اما شما چگونه و از چه راهی می توانید، اصل و تقلبی بودن ماشین لباسشویی را تشخیص دهید؟ خوشبختانه این کار نسبتا آسان است و هر یک از شما می توانید از طریق اینترنت برند ماشین لباسشویی مورد نظر را جستجو کنید و تمام اطلاعات لازم در خصوص اصل بودن آن را به دست بیاورید. برای این منظور با استفاده از شماره مدلی که بر روی دستگاه حک شده است، به صورت انگلیسی در داخل سایت گوگل شماره مدل لباسشویی را جستجو کنید. در صورتی که برند لباسشویی اصلی باشد، سایت معتبر آن شرکت اولین نتیجه جستجو بوده که با وارد شدن به آن می توانید لباسشویی را ببینید، که با همان شماره مدل معرفی شده است. در غیر اینصورت به هیچ وجه به اصل بودن کالا اعتماد نکنید.

 

2-توجه کردن به اندازه و ظرفیت ماشین لباسشویی

گام بعدی در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه می باشد. شما باید بسته به تعداد اعضای خانواده خود ماشین لباسشویی را برای خود خریداری نمایید، که بتواند به خوبی پاسخگوی نیازهایتان باشد. دقت فرمایید که اگر در ماشین لباسشویی خود کمتر از ظرفیت دستگاه بار در آن قرار بدهید، به مرور زمان مشکلات جدی برای ماشین لباسشویی به وجود می آید. در عین حال اگر بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی، در آن بار قرار بدهید، تعادل لباسشویی به هم می خورد و از ادامه روند شستشو باز می ماند.

بنابراین شما باید حتما در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، معیار مهم ظرفیت دستگاه را در نظر بگیرید و ماشین لباسشویی را اصولی خریداری کنید. اگر خانواده شما دو نفره است، یک دستگاه با ظرفیت 5 کیلو برای شما کافی است. اما در خانواده های 4-3 نفره یک دستگاه با ظرفیت 7 کیلو می تواند به نیازهایتان پاسخ بدهد و اما در خانواده های بیش از 5 نفر، باید یک ماشین لباسشویی 9 کیلوگرمی را برای خود خریداری نمایید.

3-انتخاب کردن نوع ماشین لباسشویی

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، ابتدا نوع ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید و سپس فاکتورهای بعدی برای دستگاه انتخابی خود را بسنجید. در کل ماشین های لباسشویی به دو دسته اصلی یعنی: ماشین لباسشویی درب از جلو و ماشین لباسشویی درب از بالا تقسیم بندی می شوند. ماشین های لباسشویی درب از جلو، میزان بیشتری از لباس ها را با مصرف انرژی کمتری شستشو می دهند. کلیدهای کنترل این مدل نیز در جلوی دستگاه تعبیه می شوند و فضای روی دستگاه قابل استفاده یا پوشانده شدن می باشد.

 

ویژگی های ماشین لباسشویی درب از جلو

 • گران قیمت هستند.
 • کیفیت شستشوی بالایی ارائه می دهند.
 • کم سر و صدا هستند.
 • آب کمی مصرف می کنند.
 • کاربران برای بارگذاری و تخلیه لباس ها، نیاز به خم شدن دارند.

 

ویژگی های ماشین لباسشویی درب از جلو

 

اما ماشین لباسشویی درب از بالا، دارای درب خروج البسه ها در قسمت بالایی دستگاه می باشد و معمولا کلیدهای کنترل در روی پنل بالایی ماشین لباسشویی قرار می گیرند. اما در برخی مدل ها نیز این کلیدها در جلوی دستگاه تعبیه شده اند.

 

ویژگی های ماشین لباسشویی درب از بالا

 • مقرون به صرفه تر هستند.
 • کیفیت شستشوی متوسطی ارائه می دهند.
 • پر سر و صدا هستند.
 • آب بیشتری مصرف می کنند.
 • کاربران برای بارگذاری و تخلیه لباس ها، نیاز به خم شدن ندارند.

 

ویژگی های ماشین لباسشویی درب از بالا

 

4-در نظر گرفتن فضای قرار گیری ماشین لباسشویی

فضایی که شما قصد دارید ماشین لباسشویی خود را در آن قرار بدهید، باید حتما قبل از خرید دستگاه به خوبی سنجیده شود، تا شما بعد از خرید ماشین لباسشویی با مشکل جا مواجه نشوید. معمولا ماشین های لباسشویی 68 سانتی متری هستند و برای نصب کردن باید 15 سانتی متر فضای پشت شان خالی باشد. نصب کردن ماشین لباسشویی از استانداردهای خاصی برخوردار است، که حتما باید رعایت شوند. اول این که فضای پشت آن باید در هنگام نصب کردن خالی باشد. یا اگر انتخاب شما ماشین لباسشویی درب از بالا است، بالای لباسشویی باید به اندازه باز کردن درب دستگاه خالی باشد.

در صورتی که دستگاه انتخابی تان درب از جلو باشد، باید حتما در هنگام نصب دقت کنید که درب لباسشویی رو به دیوار باز نشود. چرا که در چنین شرایطی هنگام داخل یا خارج کردن لباس با مشکل روبه رو خواهید شد. در نظر گرفتن فضای قرار گیری دستگاه را به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای مهم و اصلی، در راهنمای خرید ماشین لباسشویی فراموش نکنید. لازم است بدانید که از قرار دادن ماشین لباسشویی خود در کنار وسایل گرمایشی باید خودداری کنید.

 

در نظر گرفتن فضای قرار گیری ماشین لباسشویی

 

5-دقت کردن به بهره وری انرژی ماشین لباسشویی

در هنگام خریدن ماشین لباسشویی به طور حتم باید به میزان مصرف انرژی دستگاه یا همان کارایی آن توجه کنید. برای بررسی این فاکتور باید به برچسب ماشین لباسشویی دقت نمایید. چرا که این برچسب به شما نشان می دهد، که دستگاه انتخابی شما تا چه اندازه مقرون به صرفه است. ماشین های لباسشویی دارای برچسب انرژی اتحادیه اروپا ( EU ) هستند، که بر اساس آن بین A تا G رتبه بندی شده اند. لازم است بدانید که هر یک از این حرف ها، دارای رنگ ویژه ای هستند.

دستگاه هایی که به حرف A نزدیک تر باشند، مصرف انرژی پایین تر و بازدهی بالاتری خواهند داشت. اما ماشین های لباسشویی ای که روی بر چسب انرژی آن ها حرف G نوشته شده باشد، دارای مصرف انرژی بسیار بالایی می باشد. از این رو ما در راهنمای خرید ماشین لباسشویی به خریداران عزیز توصیه می کنیم، که حتما به این فاکتور مهم توجهی به خصوص داشته باشید و از خریدن دستگاه هایی با برچسب انرژی G خودداری نمایید.

 

دقت کردن به بهره وری انرژی ماشین لباسشویی

 

6-توجه کردن به جنس بدنه ماشین لباسشویی

موادی که در ساخت بدنه این دستگاه به کار می رود، بر روی کیفیت کلی ماشین لباسشویی تاثیری به سزا دارد و در طول عمر دستگاه نیز موثر خواهد بود. به طور معمول ماشین لباسشویی های ارزان قیمت، اغلب از درام هایی با جنس پلاستیک محکم یا سرامیک ساخته شده اند و این در حالی است که مدل های گران قیمت ماشین لباسشویی، از استیل ضد زنگ ساخته و طراحی شده اند. سعی کنید در هنگام خرید ماشین لباسشویی، جنس استیل ضد زنگ را برای خود خریداری نمایید و از کیفیت بالای آن لذت ببرید.

 

7-ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه

یکی دیگر از شاخص های راهنمای خرید ماشین لباسشویی، در نظر گرفتن تسمه یا بدون تسمه بودن دستگاه می باشد. ماشین لباسشویی تسمه ای همان طور که از نامش پیداست، به وسیله یک تسمه فعالیت خود را انجام می دهد و موتور با کمک این تسمه دیگ را به کار می اندازد.

 

مزایای ماشین لباسشویی تسمه ای

 • قیمت این مدل از دستگاه نسبت به سایر ماشین های لباسشویی کمتر است.
 • ماشین لباسشویی تسمه ای، هزینه تعمیرات کمتر به نسبت مدل های بدون تسمه دارد.
 • در زمانی که برق دچار نوسان می شود، وجود تسمه امنیت موتور دستگاه را حفظ می کند.
 • لباسشویی تسمه ای انعطاف بیشتری را در ظرفیت بار دارد.

ماشین لباسشویی 9 کیلویی بوش مدل WGA242XOME

معایب ماشین لباسشویی تسمه ای

 • مصرف انرژی بالایی دارد.
 • در برخی مواقع احتیاج به تعویض تسمه دارد.
 • صدا و لرزش در ماشین های لباسشویی تسمه ای بیشتر از دستگاه های بدون تسمه است.

 

در ماشین لباسشویی بدون تسمه، موتور دیگ دستگاه را به طور مستقیم به حرکت در می آورد. در ماشین های لباسشویی بدون تسمه، شما موتورهای اینورتر را مشاهده می کنید، که نتیجه آن کنترل سرعت موتور بوده و در نتیجه دستگاه بسیار آرام و نرم کار می کند.

مزایای ماشین لباسشویی بدون تسمه

 • میزان مصرف برق در ماشین لباسشویی بدون تسمه کمتر است.
 • لرزش و صدای کمتری در این مدل از دستگاه ها مشاهده می شود.
 • ماشین لباسشویی بدون تسمه، ظرفیت دستگاه را بالا می برد.
 • این دستگاه ها دارای قطعات کمتر و عملکرد بهتری هستند.
 • در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بدون تسمه، گزینه های بیشتری وجود دارد.

 

معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه

اگر بار دستگاه زیاد باشد، به موتور ماشین لباسشویی آسیب جدی وارد می شود.

 

8-قیمت خرید ماشین لباسشویی

در نظر گرفتن میزان هزینه ای که می خواهید صرف خرید ماشین لباسشویی کنید، یکی دیگر از فاکتورهای مهم در راهنمای خرید ماشین لباسشویی می باشد. اگر شما با هزینه بالا مشکلی ندارید، اکثرا دستگاه هایی با قیمت بیشتر، از کیفیت و کارکرد بالاتری  نیز برخوردار هستند. بنابراین شما باید در این خصوص دستگاهی را خریداری کنید که به خاطر پرداخت پول کمتر، بعدها مجبور به صرف هزینه های بیشتر برای تعمیرات آن نشوید.

 

9-برندهای معتبر و با کیفیت ماشین لباسشویی 

اگر می خواهید خریدی موفق داشته باشید و از انتخاب خود پشیمان نشوید، بهترین کار این است که ماشین لباسشویی خود را از فروشگاه های لوازم خانگی معتبر خریداری کنید. قطعا فروشگاه های سرشناس دارای برندهای خوب و با کیفیت ماشین لباسشویی هستند و شما باید سعی کنید، دستگاهی را برای خود خریداری کنید، که لااقل چندین بار نام و آوازه آن را شنیده باشید.

توجه داشته باشید، که نظر کاربران نیز می تواند در انتخابی موفق و مناسب به شما کمک کند. بنابراین قبل از تصمیم نهایی، شما برند مورد نظر خود را از اینترنت جستجو کنید و نظر کاربران و خریداران را به دقت بخوانید. چرا که این امر در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، شما را به سمت خریدی موفق و بدون دردسر سوق خواهد داد.

 

برندهای معتبر و با کیفیت ماشین لباسشویی 

 

10-توجه کردن به جنس مخزن ماشین لباسشویی 

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، به جنس مخزن دستگاه دقت کنید و ببینید که جنس آن پلاستیک، استیل ضد زنگ و یا لعاب پرسلین است. باید بدانید که مخزن های استیل بهترین گزینه هستند، چرا که دوام بالایی دارند، بهتر لباس ها را می شویند و کمتر نیاز به تعویض پیدا می کنند. اما مخزن های پلاستیکی، ارزان قیمت، ساده و ضعیف هستند. توجه فرمایید که لعاب های پرسلین ترکیبی از شیشه و استیل هستند، انتخاب این مورد نیز می تواند گزینه خوبی باشد. اما بهترین گزینه این است، که شما در هنگام خرید ماشین لباسشویی، مخزن های جنس استیل را برای خودتان انتخاب نمایید.

 

11-در نظر گرفتن حالت های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی 

از معیارهای مهم دیگری که در راهنمای خرید ماشین لباسشویی فوق العاده اهمیت دارد، تنظیمات شستشوی دستگاه می باشد. با داشتن تنظیمات متفاوت ماشین لباسشویی، خیال شما از تمیز شستن لباس ها و آسیب نرساندن به آن ها راحت خواهد بود. همچنین داشتن این قابلیت ماشین لباسشویی، به کاربران این امکان را می دهد، تا هر لباسی را بسته به نوع و جنسی که دارند، به خوبی شستشو دهند.

 

12-ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک 

بحث اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن ماشین لباسشویی نیز باید در راهنمای خرید ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار بگیرد. ماشین لباسشویی اتوماتیک تنها با اتصال آب، برق، ریختن مواد شوینده و انتخاب برنامه شستشو کار خود را به صورت خودکار شروع می کند و به صورت اتوماتیک تمامی موارد را تشخیص می دهد. اما در لباسشویی های نیمه اتوماتیک کاربر باید خودش آب را اضافه کند، لباس ها را در خشک کن دستگاه قرار بدهد و یا تنظیمات پس از شستشو را تنظیم نماید. انتخاب نهایی دست خود شماست، تا بهترین دستگاه را برای خود خریداری نمایید و از کارکرد آن لذت ببرید.

 

13-راحت بودن استفاده از ماشین لباسشویی 

با توجه به این که روز به روز ماشین های لباسشویی پیچیده تر و پیشرفته تر می شوند. شما باید دستگاهی را برای خودتان انتخاب و خریداری نمایید، که کار کردن با تنظیمات آن آسان باشد.

 

14-گارانتی و خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین و اساسی ترین معیار راهنمای خرید ماشین لباسشویی، داشتن گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش دستگاه می باشد. این نکته مهم تحت هیچ شرایطی در حین خریداری کردن ماشین لباسشویی، نباید نادیده گرفته شود. چون که این دستگاه، وسیله ای کاملا کاربردی و حساس است که ممکن است دچار آسیب و خرابی شود. لذا برای جلوگیری کردن از پرداخت هزینه های زیادی و اطمینان از خرید محصول خود، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه را به ذهن خود بسپارید. همچنین در هنگام خرید این دستگاه سعی کنید، که از فروشگاه های لوازم خانگی معتبر محصول خود را خریداری نمایید، تا علاوه بر گارانتی معتبر از اصل بودن ماشین لباسشویی نیز اطمینان حاصل کنید. 

 

سایر ویژگی ها و قابلیت های ماشین لباسشویی، که در راهنمای خرید این دستگاه باید به آن توجه کرد، به ترتیب زیر می باشد.

 

قفل کودک ماشین لباسشویی

برای خانواده های دارای کودک خردسال و سالمندان، مجهز بودن ماشین لباسشویی به قفل کودک از  اهمیت ویژه ای برخوردار است. اکثریت این دستگاه ها دارای قفل کودک هستند، که جلوی کار کردن اضافی تنظیمات دستگاه را می گیرد. برای ایمنی بیشتر و امنیت افراد خانواده خود، در راهنمای خرید ماشین لباسشویی به این اصل نیز دقت کنید.

 

قفل کودک ماشین لباسشویی

 

قابلیت بخار ماشین لباسشویی

این ویژگی تنها مختص به لباسشویی های پیشرفته و گران قیمت است. داشتن این قابلیت در ماشین لباسشویی سبب می شودکه لباس های شما در معرض بخار قرار بگیرند و در نهایت این بخار باعث از بین رفتن لکه ها و بوی نامطبوع لباس ها خواهد شد.

 

قابلیت شستشوی سریع ماشین لباسشویی

اگر کار شما به گونه ای است که اکثر مواقع با عجله به لباس تمیز نیاز دارید، باید دستگاهی را برای خود خریداری نمایید، که از قابلیت شستشوی سریع بهره مند باشد. این برنامه طوری طراحی شده است، که دستگاه لباس های شما را در کمتر از 30 قیقه شستشو داده و خشک می کند.

 

اتصال به وای فای ماشین لباسشویی

اگر به تکنولوژی علاقه مند هستید، قطعا این قابلیت در ماشین لباسشویی می تواند جذابیت خاصی برایتان به همراه داشته باشد. کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند، که دستگاه خود را به راحتی کنترل کنند و در ساعت هایی که مصرف انرژی کم است، آن را روشن نمایند.

 

اتصال به وای فای ماشین لباسشویی

 

نمایشگر دیجیتال ماشین لباسشویی

به یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه، یعنی مجهز بودن آن به نمایشگر دیجیتال در راهنمای خرید ماشین لباسشویی حتما توجه کنید. مجهز بودن دستگاه به نمایشگر دیجیتال، باعث می شود که شما از کل حالت های دستگاه از جمله چراغ های اخطار، اعلام کد خطا، مدت زمان شستشو و ... باخبر شوید.

 

سخن پایانی

به عنوان آخرین سخن در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتما قبل از خرید ماشین لباسشویی مدل دستگاه مورد نظر خود را در اینترنت جستجو کنید و نظریات و تجربیات افرادی را که از آن استفاده کرده اند، مطالعه نمایید. به طور حتم این مسئله می تواند در انتخاب نهایی شما کارساز باشد و خریدی موفق و ایده آل را نصیب هر یک از شما گرداند. امیدواریم که از معیارهای ذکر شده در راهنمای خرید ماشین لباسشویی کمال استفاده را برده باشید و هر یک از این فاکتورها را در خرید خود قرار دهید. از این که با صبر و شکیبایی کامل مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی را به اتمام رساندید، نهایت سپاس و تشکر را داریم.


مقالات مرتبط:

 1. علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی
 2. معرفی انواع شوینده های ماشین لباسشویی و نوع کاربردآن ها
 3. اقلامی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید
درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران