امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف راهنمای خرید چرخ گوشت

اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید چرخ گوشت

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ شنبه
راهنمای خرید چرخ گوشت
چکیده این مقاله: بیشتر افراد ترجیح می دهند که در منزل مواد گوشتی را آماده کنند.به کمک این مقاله میتوانید بهترین چرخ گوشت را نصیب خود گردانید. اگر می خواهید فاکتورهای مهم راهنمای خرید چرخ گوشت را بدانید، از همین جا تا پایان مقاله با ما باشید.
 • زمان مطالعه : 10 دقیقه
 • 0 نظر
 • 117 بازدید

امروزه دستگاه چرخ گوشت کاری کرده است که اکثریت افراد ترجیح می دهند، که خودشان مواد گوشتی را در خانه خود چرخ بزنند. این دستگاه کاربردی به شما کمک می کند، تا از سلامت و کیفیت مواد گوشتی تان مطمئن شوید و با خیالی راحت به مصرف کردن آن بپردازید. امروزه به دلیل تنوع زیاد و برندهای متفاوت این دستگاه، تصمیم گیری در خصوص خریداری کردن چرخ گوشت کمی سخت و طاقت فرسا خواهد بود.  از این رو برای انتخاب راحت و موفق شما عزیزان، ما تصمیم به بیان مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت گرفتیم. تا هر یک از شما به کمک این مقاله بتوانید بهترین خرید را نصیب خود گردانید. اگر می خواهید فاکتورهای مهم راهنمای خرید چرخ گوشت را بدانید، از همین جا تا پایان مقاله با ما باشید.

 

در راهنمای خرید چرخ گوشت باید چه فاکتورهایی را در نظر گرفت؟

 1. در نظر گرفتن قدرت موتور دستگاه
 2. دقت کردن به دوام و جنس چرخ گوشت
 3. توجه کردن به جنس تیغه های چرخ گوشت
 4. تعداد شبکه های چرخ گوشت
 5. دقت به ظرفیت و گنجایش چرخ گوشت
 6. سیستم چرخش معکوس چرخ گوشت
 7. بررسی میزان صدای چرخ گوشت
 8. امکان شستشوی راحت چرخ گوشت
 9. سهولت کار کردن با چرخ گوشت
 10. به اندازه دستگاه توجه کنید
 11. مجهز بودن دستگاه به دکمه برگردان
 12. در نظر داشتن بودجه و قیمت چرخ گوشت
 13. بررسی گارانتی چرخ گوشت

 

در راهنمای خرید چرخ گوشت باید چه فاکتورهایی را در نظر گرفت؟

 

1-در نظر گرفتن قدرت موتور دستگاه

مهم ترین و اصلی ترین نکته ای که باید در راهنمای خرید چرخ گوشت به آن توجه کرد، در نظر گرفتن توان دستگاه می باشد. چرا که این دستگاه با قدرت بالاتر، عملکرد بهتری را به کاربران ارائه می دهد و شما می توانید راحت تر مواد غذایی مختلف را چرخ کنید. لازم است بدانید که قدرت بالای چرخ گوشت هم در مصرف انرژی  و هم در زمان صرفه جویی به عمل می آورد. زیرا دستگاه هایی با قدرت و توان بیشتر، مدت زمان کوتاه تری روشن می مانند.

 

2-دقت کردن به دوام و جنس چرخ گوشت

در راهنمای خرید چرخ گوشت، توجه کردن به دوام و جنس دستگاه بسیار مهم است. جنس بدنه چرخ گوشت ها یا پلاستیکی است و یا آلومینیومی. در کل جنس بدنه آلومینیومی از مقاومت بالایی برخوردار است و طول عمر بیشتری دارد و اما بدنه پلاستیکی نیز مطلوب است و قیمت آن ها نیز مقرون به صرفه می باشد. با ذکر تمامی این معیارها در راهنمای خرید چرخ گوشت، انتخاب و تصمیم نهایی دست خود شماست. پس با دقت هر چه بیشتر محصول مورد نظر را برای خودتان خریداری نمایید.

 

دقت کردن به دوام و جنس چرخ گوشت

 

3-توجه کردن به جنس تیغه های چرخ گوشت

فاکتور بعدی در راهنمای خرید چرخ گوشت که از اهمیت ویژه ای بهره مند است، دقت کردن به تیغه های چرخ گوشت می باشد. تیغه های دستگاه باید از تیزی زیادی برخوردار باشند، تا پس از چندین بار استفاده دچار کندی نشوند. در اصل جنس تیغه ها باید از فولاد ضد زنگ باشد، تا دچار خرابی و زنگ زدگی نشوند. شما با تیز کردن هر چند وقت یک بار تیغه های فولادی چرخ گوشت، می توانید عملکرد دستگاه را مانند روز اول ارتقاء دهید.

 

4-تعداد شبکه های چرخ گوشت

این ویژگی دستگاه، سایز رشته های گوشتی که توسط چرخ گوشت شما چرخ می شود را تعیین می کند. باید گفت که هر چه تعداد و تنوع این شبکه ها بیشتر باشد، شما می توانید راحت تر اندازه رشته ها را انتخاب نمایید. این لوازم جانبی اغلب شامل تیغه های مختلف، سری های مخصوص کبه ساز و سوسیس ساز هستند. هر چند که لوازم جانبی دستگاه را می توان به صورت جداگانه هم خریداری کرد، اما خوب است که در راهنمای خرید چرخ گوشت، تمام کلیات و جزئیات دستگاه را در نظر بگیرید و دستگاهی را خریداری کنید که از لوازم جانبی بهره ببرد.

 

تعداد شبکه های چرخ گوشت

 

5-دقت به ظرفیت و گنجایش چرخ گوشت

در هنگام خریدن چرخ گوشت باید دستگاه خود را بر اساس تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف خانواده خود خریداری نمایید. ظرفیت دستگاه که بر اساس میزان چرخ گوشت در واحد دقیقه بیان می شود، در چرخ گوشت های مختلف متفاوت است. به طور معمول خروجی بالای 1.5 کیلوگرم در دقیقه، یک ظرفیت خوب و قابل قبول برای یک چرخ گوشت مناسب و ایده آل می باشد. بنابراین در راهنمای خرید چرخ گوشت، سعی کنید ظرفیت دستگاه را به خوبی بسنجید.

 

6-سیستم چرخش معکوس چرخ گوشت

داشتن سیستم چرخش معکوس دستگاه چرخ گوشت، یکی دیگر از ویژگی هایی است که امکان استفاده بهتر و آسان تر از دستگاه را مهیا می سازد. به همین دلیل بهتر است که در راهنمای خرید چرخ گوشت، قابلیت سیستم چرخش معکوس دستگاه انتخابی را در نظر گرفت. در واقع این سیستم به گونه ای است که حذف گوشت باقی مانده در دستگاه و تمیز کردن آن را راحت تر می کند. به علاوه این سیستم در کیفیت و طول عمر چرخ گوشت نیز تاثیر به سزایی دارد.

 

سیستم چرخش معکوس چرخ گوشت

 

7-بررسی میزان صدای چرخ گوشت

قطعا صدای بلند چرخ گوشت می تواند، برای هر فردی گوش خراش و آزار دهنده باشد. لذا باید حتما در هنگام خرید چرخ گوشت، از فروشنده بخواهید تا آن را برای تان روشن کند و میزان صدای آن را بسنجید. با توجه به این که محصولات پر سر و صدا می توانند آرامش افراد را در هنگام استفاده مختل کنند، بهتر است که دستگاهی بی سر و صدا را برای خودتان خریداری نمایید.

8-امکان شستشوی راحت چرخ گوشت

بهترین چرخ گوشت دستگاهی است، که امکان شستشوی آسانی را برای کاربر فراهم کند. با توجه به این که دستگاه چرخ گوشت با مواد خام سر وکار دارد، اگر خوب تمیز نشود تکه ها و ذرات مواد غذایی در آن باقی می ماند و باعث تجمع میکروب ها و باکتری ها خواهد شد. برای جلوگیری از چنین رخدادی باید حتما چرخ گوشتی را برای خودتان خریداری نمایید، که شستشوی راحتی داشته باشد و به راحتی تمیز شود. همچنین بهتر است که دستگاهی را خریداری کنید، که قطعات آن قابلیت جدا شدن را داشته باشند، تا شستشو و پاک سازی آن ها راحت تر صورت بگیرد. قطعات برخی از انواع دستگاه های چرخ گوشت را می توان در ماشین ظرفشویی هم شستشو داد. فراموش نکنید که در راهنمای خرید چرخ گوشت، این ملاک نیز تاثیر مثبتی بر گزینه انتخابی شما دارد.

 

امکان شستشوی راحت چرخ گوشت

 

9-سهولت کار کردن با چرخ گوشت

بهتر است که قبل از خرید چرخ گوشت به طرز کار آن دقت کنید و ببینید که کار کردن با آن آسان است یا زمان بر. شما باید به سرغ دستگاه هایی بروید، که کار کردن با آن ها راحت و سریع صورت بگیرد و نیازی به آماده سازی پیچیده و صرف زمان زیادی نداشته باشد.

 

10-به اندازه دستگاه توجه کنید

توجه به ابعاد و اندازه دستگاه چرخ گوشت را در راهنمای خرید چرخ گوشت تان در اولویت قرار بدهید و حواس تان باشد، که دستگاه مورد نظرتان چقدر از فضای آشپزخانه، کابینت ها و ... را اشغال می کند. توجه داشته باشید که اگر شما انتخاب نادرستی از چرخ گوشت خود داشته باشید، فضای آشپزخانه شما شکلی نامناسب و نامطلوب به خود می گیرد.

 

11-مجهز بودن دستگاه به دکمه برگردان

بهره گیری چرخ گوشت انتخابی شما از کلید برگردان ( Reverse ) از اهمیت بالایی برخوردار است. این کلید برای جداسازی گوشت گیر کرده در میان دنده ها، بدون اینکه چرخ گوشت را باز کنید اهمیت دارد. با زدن دکمه برگشت و شروع مجدد کار دستگاه، کلید Reverse باعث می شود که گوشت ها و مواد باقی مانده در لا به لای تیغه ها به راحتی از داخل گلویی چرخ گوشت خارج شوند. در کل باید گفت که این دکمه، سهولت استفاده از دستگاه را برای کاربران فراهم می کند.

 

12-در نظر داشتن بودجه و قیمت چرخ گوشت

یکی دیگر از موارد مهم که در راهنمای خرید چرخ گوشت باید آن را مد نظر قرار داد، میزان بودجه شما و قیمت دستگاه می باشد. با توجه با این که مدل های چرخ گوشت بسیار زیاد است و هر کدام دارای قیمت های متفاوتی هستند، شما باید سعی کنید با توجه به بودجه مورد نظرتان بهترین دستگاه را انتخاب کنید. اگر می خواهید که چرخ گوشت شما از امکانات زیادی برخوردار باشد، باید هزینه بالاتری را صرف خریدنش کنید و بالعکس، اگر می خواهید دستگاه مورد نظر شما از برخی امکانات اضافی بی بهره باشد، می توانید آن را با قیمت مناسب تری خریداری کنید. لذا شما باید قبل از انتخاب نهایی در مورد قیمت محصول مورد نظر خود، اطلاعات کافی را به دست بیاورید. سپس با توجه به میزان بودجه ای که دارید قدم پیش بگذارید و چرخ گوشتی مناسب را برای خودتان خریداری نمایید.

 

13-بررسی گارانتی چرخ گوشت

بررسی گارانتی محصول در راهنمای خرید چرخ گوشت، تحت هیچ شرایطی نباید فراموش شود. گارانتی برای محصولات برقی از جمله چرخ گوشت اهمیت بسیار زیادی دارد و با داشتن گارانتی معتبر خیال خریدار از هر بابتی راحت خواهد بود و در صورت بروز مشکل، شما می توانید از خدمات نمایندگی برای تعویض قطعه خود دستگاه استفاده کنید.

 

حرف آخر

در آخر باید گفت که دستگاه چرخ گوشت، یکی از لوازم برقی در خانه است که حتما باید در هنگام خرید آن این فاکتورهای مهم را در نظر گرفت. با قطعیت می توان گفت که مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت، می تواند کمک شایانی در خرید شما بکند و بهترین گزینه انتخابی را پیش روی شما قرار بدهد. هر یک از شما خیلی راحت و بدون هیچ گونه نگرانی، می توانید با استفاده از معیارهای ذکر شده در این مقاله، بهترین چرخ گوشت را برای خود خریداری نمایید. امیدواریم که از محتوای راهنمای خرید چرخ گوشت استفاده های لازم را برده باشید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران