امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه
علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
چکیده این مقاله: شاید برای بیشتر شما پیش آمده باشد که ناگهان تلویزیون خاموش شود. نوسانات و قطعی برق، خراب شدن آی سی برد پاور، تایمر تلویزیون، خرابی برد اصلی تلویزیون وفلش مموری ویروسی می توانند از دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون باشند.
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • 0 نظر
 • 213 بازدید

شاید برخی از شما تجربه خاموش شدن ناگهانی تلویزیون را در حالی که در حین تماشای برنامه مورد علاقه تان هستید، داشته باشید. این پیشامد و حس آن بسیار ناخوشایند است و به شدت کاربر را می آزارد. اما آیا تا به حال با خود اندیشیده اید، که علت این خاموش شدن چه چیزی می تواند باشد و یا با دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون هیچ گونه آشنایی دارید؟ باید گفت که خاموش شدن تلویزیون به صورت اتفاقی و ناگهانی شاید مشکل رایجی نباشد، اما این امکان وجود دارد که این مشکل برای تمامی برندهای تلویزیون به وجود بیاید. به هر حال گردآوری کردن مقاله ما برای واضح شدن موضوع و آشنایی شما با علت های ناگهانی خاموش شدن تلویزیون می باشد. پس با همراهی کردن مادر این مقاله، به راحتی می توانید با دلایل مشکل به وجود آمده آشنا شوید.

 

دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

 1. نوسانات و قطعی برق
 2. خراب شدن آی سی برد پاور
 3. تایمر تلویزیون علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون
 4. خرابی برد اصلی تلویزیون
 5. خرابی cup تلویزیون
 6. تاثیر کابل نامرغوب HDMI
 7. فلش مموری ویروسی
 8. خرابی مین برد و فرسودگی قطعات آن
 9. مشکلات منبع تغذیه

 

علت اول: نوسانات و قطعی برق

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، می تواند به دلیل نوسانات ایجاد شده در برق و خرابی پاور نیز اتفاق بیفتد. با توجه به این که تلویزیون های جدید با ولتاژ پایین کار می کنند، اما با نوسانات برق دچار مشکل می شوند. در این خصوص بهترین کار این است که از اتصال مستقیم به پریز خودداری کنید و از محافظ برق استفاده کنید. تا تلویزیون شما در صورت نوسانات برق، با مشکل جدی مواجه نشود. دقت کنید که محافظ برق شما باید سالم و بدون هیچ نقصی باشد. چرا که در برخی از مواقع محافظ خراب باعث قطع جریان برق و یا عدم تامین انرژی کافی برای راه اندازی تلویزیون می شود. برای اطمینان از سالم بودن محافظ و چک کردن آن کافیست، که تلویزیون را مستقیم به پریز دیوار وصل کنید. در صورتی که دستگاه شما بدون مشکل بود، باید فورا اقدام به تعویض محافظ خود نمایید.

 

علت دوم: خراب شدن آی سی برد پاور

اشکال در  ic برد پاور، از دیگر علت های خاموش شدن غیر منتظره تلویزیون می باشد. خراب شدن این قطعه از جمله دلایل مهمی است، که می تواند باعث قطع جریان برق در تلویزیون شود و نتیجه آن خاموش شدن نمایشگر دستگاه می باشد. اگر بررسی ها حاکی از آن باشد، که مشکل پیش آمده ناشی از خرابی آی سی است، باید حتما این قطعه از دستگاه توسط تعمیرکاران متخصص تعویض گردد. جهت پیشگری از خرابی مجدد  ic برد پاور، بهتر است که خازن های اطراف آن نیز توسط تعمیرکار تلویزیون تعویض شود.

 

علت سوم: تایمر تلویزیون علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

یکی از رایج ترین علت های این مشکل که اغلب اتفاق می افتد، فعال بودن تایمر تلویزیون می باشد. فعال بودن تایمر دستگاه باعث می شود، که تلویزیون به صورت خودکار و بعد از مدت زمان مشخصی خاموش شود. پس هنگام بروز خاموش شدن ناگهانی دستگاه و رفع این مشکل، وارد منوی تنظیمات شوید و بعد وارد قسمت Timer شده و روی گزینه  Tv Timer کلیک کرده و آن را روی حالت خاموش فعال کنید.

 

علت چهارم: خرابی برد اصلی تلویزیون

خراب شدن و یا آسیب دیدن این قطعه مهم و اساسی در تلویزیون، باعث گرم شدن دستگاه شده و نتیجه آن خاموش شدن غیر منتظره تلویزیون و حتی روشن شدن دوباره آن در همان لحظه می شود. اگر هیچ کدام از موارد بالا دلیل مشکل به وجود آمده نباشند و روشن و خاموش شدن سریع تلویزیون اتفاق افتد، باید مطمئن شد که مشکل از برد دستگاه است. برای تعمیر یا تعویض این قطعه حساس، حتما حضور یک متخصص حرفه ای لازم است. سعی کنید خودتان هرگز قطعات مهم دستگاه را دست کاری نکنید، چرا که تعمیر و تعویض آن ها نیاز به تخصص و حرفه ای بودن دارد.

علت پنجم: خرابی cup تلویزیون

یکی از دلایل اصلی خاموش شدن یهویی تلویزیون، خرابی cup می باشد. بررسی کردن دلایل نرم افزاری و مشکلات سخت افزاری، از جمله اقدامات مهمی است که باید حتما در حین خاموش شدن تلویزیون به صورت کارشناس، مورد تعمیر و بررسی قرار بگیرد. در صورتی که مشکل cup تلویزیون برطرف نشود، شما باید هر بار شاهد خاموش شدن غیر منتظره دستگاه باشید.

 

علت ششم: تاثیر کابل نامرغوب HDMI

استفاده کردن از کابل نامرغوب و بی کیفیت HDMI، از دیگر عوامل خاموش شدن غیر منتظره تلویزیون می باشد. استفاده از کابل های فیک و بی کیفیت جهت اتصال به تلویزیون، سبب اتصالی دستگاه و خراب شدن آن خواهد شد. بنابراین توصیه می شود، برای جلوگیری کردن از بروز این مشکل و آسیب دیدن تلویزیون تان، صرفا از کابل های ارائه شده همراه خود دستگاه استفاده کنید.

 

علت هفتم: فلش مموری ویروسی

متصل کردن فلش مموری ویروسی به تلویزیون، باعث انتقال دادن ویروس ها به دستگاه شما خواهد شد. نتیجه انتقال دادن ویروس ها به دستگاه، از کار انداختن برنامه های اصلی تلویزیون و خاموش شدن ناکهانی آن می باشد. بنابراین توصیه می شود تا جایی که ممکن است، از فلش مموری های متنوع و متفاوت برای دستگاه خود استفاده نکنید.

 

علت هشتم: خرابی مین برد و فرسودگی قطعات آن

در حالی که دلیل خاموش شدن تلویزیون از مین برد باشد، مشکل خود را به شکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه نشان می دهد و اگر بخواهید مجددا تلویزیون را روشن کنید، با چشمک زدن چراغ تی وی، علی رغم روشن شدن آن مواجه خواهید شد. خراب شدن مین برد در اثر روشن ماندن طولانی مدت تلویزیون اتفاق می افتد. لذا بهترین کار این است، برای برای داوم بهتر و افزایش عمر دستگاه، تلویزیون را بعد از چند ساعت روشن بودن برای مدتی خاموش کنید و برق آن را قطع کنید. توجه داشته باشید در صورتی که پس از روشن کردن تلویزیون با استفاده از ریموت، تصویر روی صفحه نمایش نشان داده نشود، اما در عین حال چراغ چشمک زن کار کند، می توان از وجود فرسودگی قطعات مین برد اطمینان کامل حاصل کرد. لذا باید فورا متخصصین ماهر و حرفه ای برای بررسی دستگاه شما حضور پیدا کنند.

 

علت نهم: مشکلات منبع تغذیه

خازن های خراب داخل منبع تغذیه نیز می توانند، علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون باشند. وقتی که منبع تغذیه خراب شود، جریان برق اجزای الکترونیکی تلویزیون قطع می شود و تلویزیون خاموش می شود. برای حل این مشکل منبع تغذیه باید عوض شود تا مشکل دستگاه حل شود.

 

بررسی کردن چند راهکار ساده برای رفع مشکل خاموش شدن غیر منتظره تلویزیون

 1. از وصل شدن سیم برق دستگاه به محافظ و پریز اطمینان حاصل کنید.
 2. در صورتی که تلویزیون خاموش شد و با ریموت روشن نشد، آن را به صورت دستی از طریق دکمه خاموش و روشن جلوی تلویزیون روشن کنید. چون که برخی اوقات ممکن است که مشکل از ریموت دستگاه باشد.
 3. هر چند وقت یک بار تمامی سیم ها و کابل های تلویزیون را بررسی کنید. زیرا فرسودگی و آسیب دیدن آن ها می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شما گردد.
 4. اتصال شل باعث خاموش شدن غیر منتظره دستگاه می شود و همچنین کابل فرسوده نیز در ایجاد این مشکل نقش اساسی دارد.
 5. با خاموش شدن خود به خود تلویزیون، یک دقیقه آن را بدون برق نگه دارید و دوباره به برق متصل کنید. بعضی وقت ها ممکن است که با تنظیم مجدد سیستم، دستگاه دوباره به کار بیفتد و مشکل خاموش شدن غیر منتظره تلویزیون برطرف شود.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بیان 9 علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون + راهکار رفع آن پرداختیم و راه حل های ساده آن را برای شما بیان کردیم. پس چه خوب است که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در مورد این مشکل را به دست آورده باشید و در حین مواجه شدن دستگاه تان با این مشکل، کاملا خونسردانه عمل کرده و اقدام به رفع مشکل نمایید. این را بدانید که هر مشکلی چاره ای دارد و نیازی به استرس و نگرانی نیست. فراموش نکنید که برای تعمیر و تعویض قطعات حساس و تخصصی دستگاه، باید حتما از تعمیرکاران متخصص و حرفه ای تلویزیون کمک بگیرید. امید است که مقاله ما برای هر یک از خوانندگان عزیز کاربردی و موثر باشد.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران