امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۹/۲۴ چهارشنبه
نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی
چکیده این مقاله: ماشین لباسشویی وسیله ای ضروری و کاربردی است باید به تمیز کردن آن توجه ویژه ای داشته باشید. در این مقاله 5 روش خانگی برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی را باهم بررسی میکنیم.
 • زمان مطالعه : 6 دقیقه
 • 0 نظر
 • 319 بازدید

با توجه به این که هر یک از شما در زندگی روزمره تان از ماشین لباسشویی استفاده می کنید و با آن آشنایی دارید، حتما می دانید که به تمیز کردن آن نیز باید اهمیت ویژه ای بدهید. در واقع این دستگاه جزء یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین وسیله در هر آشپزخانه ای می باشد. لذا باید مراقبت و نگهداری کردن از آن مورد توجه کاربران قرار بگیرد. تصور برخی از افراد این است که درون این دستگاه نیازی به نظافت ندارد، چون خودش برای شستشو مورد استفاده قرار می گیرد. در جواب این تصور نادرست باید گفت که رطوبت دائمی در لباسشویی، به مرور زمان دستگاه را به محیطی ایده آل برای رشد انواع میکروب ها و قارچ ها تبدیل می کند. بنابراین حتما باید بعد از هر استفاده ای دستگاه را به طور کامل تمیز کرد. اهمیت انجام دادن این کار، در حفظ کیفیت ماشین لباسشویی بسیار مهم است. توجه نمایید که یکی از حساس ترین قسمت ها برای رشد میکروب ها، کپک ها و قارچ ها لاستیک درب ماشین لباسشویی می باشد. لذا ما به بیان مقاله ای در خصوص نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت. پس با ما تا آخر مقاله بمانید.

 

نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

 

نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی با استفاده از ترفندهای خانگی

 1. نظافت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی با استفاده از سرکه
 2. تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی با لیمو ترش
 3. استفاده کردن از مایع سفید کننده برای پاک سازی لاستیک دور درب
 4. جرم گیری لاستیک دور درب لباسشویی با استفاده از اسید سیتریک
 5. استفاده کردن از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی

1-نظافت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی با استفاده از سرکه

وقتی اسم سرکه به گوش می رسد، باز هم شاهد معجزه های جدید آن خواهیم بود. سرکه بار دیگر شگفتی به بار می آورد، اما این بار برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی. در این مرحله می توانید سرکه را به عنوان مواد شوینده در جا پودری دستگاه بریزید و سپس یک چرخه شستشو با دمای بالا را برای از بین بردن آلودگی های دستگاه انتخاب کنید. سرکه علاوه بر خاصیت پاک کنندگی که دارد، یک ماده ضد عفونی کننده قوی نیز می باشد. از ترکیب سرکه با جوش شیرین نیز می توانید، برای تمیز کردن لاستیک درب دستگاه استفاده کنید. دور لاستیک را با استفاده از یک دستمال آغشته به این ترکیب کنید و به خوبی آن را بمالید. قطعا این روش می تواند موثر و کارساز برای نظافت این قسمت از ماشین لباسشویی باشد.

 

نظافت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی با استفاده از سرکه

 

2-تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی با لیمو ترش

برای تمیز کردن این قسمت حساس دستگاه، می توانید از آب لیمو ترش نیز استفاده کنید. برای این کار مقداری آب لیمو ترش را در یک آبپاش بریزید و آن را همه قسمت های لاستیک اسپری کنید. سپس کمی منتظر بمانید، تا لیمو بر روی جرم ها و رسوبات لاستیک درب اثر بگذارد و بعد از گذشت چند دقیقه، لاستیک درب را با استفاده از یک دستمال نرم به خوبی تمیز کنید. اگر می خواهید لیمو ترش عملکرد بهتر و اثر گذارتری را از خود نشان بدهد، می توانید از ترکیب سرکه سفید با آب لیمو ترش نیز استفاده کنید.

 

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی با لیمو ترش

 

3-استفاده کردن از مایع سفید کننده برای پاک سازی لاستیک دور درب

از این ماده شیمیایی نیز می توان به عنوان یک تمیز کننده عالی برای تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی استفاده کرد. برای انجام این کار ابتدا ترکیبی از آب و مایع سفید کننده را به طور مساوی درست کنید. سپس ترکیب را دور لاستیک درب بریزید و چند دقیقه به آن اجازه اثر گذاری بدهید. این ترکیب خود به خود تمام لکه ها و جرم ها را از بین خواهد برد. لاستیک را با استفاده از یک دستمال خیس تمیز کنید و بعد آن را با دستمالی دیگر خشک کنید. انجام دادن چنین عملیاتی هر چند وقت یک بار، برای ماشین لباسشویی لازم و ضروری می باشد. ( توجه کنید، که از وایتکس نیز می توانید به جای مایع سفید کننده استفاده کنید ).

 

استفاده کردن از مایع سفید کننده برای پاک سازی لاستیک دور درب

 

4-جرم گیری لاستیک دور درب لباسشویی با استفاده از اسید سیتریک

در صورتی که هیچ کدام از مراحل بالا برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی کارساز نبودند، شما می توانید از اسید سیتریک استفاده کنید. این محلول به طور حتم می تواند کار شما را به اتمام برساند. برای استفاده کردن از این ماده، مقداری آب را با کمی اسید سیتریک ترکیب کنید و مانند تمامی مراحل ذکر شده در بالا، ترکیب را داخل دور لاستیک بزنید. برای از بین رفتن کپک ها و قارچ ها مدتی صبر کنید، سپس با یک دستمال خشک لاستیک ماشین لباسشویی را خشک و تمیز نمایید.

 

جرم گیری لاستیک دور درب لباسشویی با استفاده از اسید سیتریک

 

5-استفاده کردن از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی

استفاده کردن از این پودر، جزء یکی از روش های کاربردی و موثر برای نظافت دستگاه خواهد بود. شما باید حداقل هر دو ماه یک بار اقدام به جرم گیری دستگاه خود نمایید. برای این کار فقط کافیست یک برنامه شستشوی کامل با دمای آب 60 درجه را انتخاب کرده و لباسشویی را بدون لباس همراه با پودر جرم گیری روشن نمایید. انجام دادن این روش از به وجود آمدن میکروب ها و گرفتن جرم ها در داخل دستگاه و لاستیک درب جلوگیری به عمل می آورد.

 

پودر جرم گیر برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

 

نکات مهم در خصوص نگهداری و نظافت ماشین لباسشویی

 • حتما هنگام استفاده کردن از این ماده ها، باید از دستکش استفاده نمایید و از دست زدن به چشم هایتان خودداری کنید.
 • از مسواک نیز می توانید برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای این کار لازم است که مسواک را به ترکیبات به دست آمده آغشته کنید و سپس به پاک سازی قسمت مورد نظر بپردازید.
 • همیشه درب دستگاه را در حالت نیمه باز قرار دهید، تا رطوبت داخل آن به خوبی خشک شود و میکروب ها جایی برای رشد کردن درون ماشین لباسشویی نداشته باشند.
 • قارچ ها و کپک هایی که می توانند در ماشین لباسشویی رشد کنند، معمولا قابل دید نیستند. بنابراین در صورت نادیده گرفتن و از بین نبردن آن ها ممکن است، مشکلاتی مانند تنگی نفس، خارش چشم، کهیر زدن، حساسیت پوستی، خس خس سینه و ... برای افراد مختلف به وجود بیاید. از این رو توصیه ما را در خصوص تمیز کردن لاستیک درب دستگاه و تمام قسمت های دیگر آن جدی بگیرید.
 • جرم گیری نکردن لاستیک دور درب و تمیز نکردن آن، می تواند کیفیت کار ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار بدهد و بوی نامطبوعی را در درون دستگاه لباسشویی به وجود بیاورد. پس چه خوب است که با این ترفندهای ساده از تمیز کردن ماشین لباسشویی تان غافل نشوید.
 • بعد از پایان چرخه شستشوی ماشین لباسشویی هرگز دستگاه را به حال خود رها نکنید و حتما بعد از بیرون آوردن لباس ها به تمیز کردن و خشک کردن دستگاه بپردازید.
 • سعی کنید همیشه بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، با یک دستمال خشک و بدون پرز، آب جمع آوری شده در لاستیک را خشک کنید.

 

نکات مهم در خصوص نگهداری و نظافت ماشین لباسشویی

جمع بندی کلی

حتما با خواندن این مقاله خواهید فهمید، که یکی از موارد مهم در حفظ پاکیزگی و سلامت ماشین لباسشویی، تمیز کردن لاستیک درب دستگاه می باشد. با استفاده از این ترفندها و روش های ساده در خانه خود و بدون نیاز به امکانات زیاد، به تمیز کردن و ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی خود بپردازید و با انجام این کار ضامن افزایش عمر بیشتر ماشین لباسشویی، عملکرد بهتر آن و سلامتی خودتان شوید.


مقالات مرتبط:

 1. معرفی انواع شوینده های ماشین لباسشویی و نوع کاربردآن ها
 2. اقلامی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید
درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران