امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۹/۱۰ چهارشنبه
مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک
چکیده این مقاله: جاروبرقی رباتیک، نسل جدیدی از جاروبرقی است که می تواند با صرف کمترین انرژی توسط شما، خانه را جارو بکشد.با ما همراه باشید تا مزایا و معایب جاروبرقی رباتتیک را بررسی کنیم.
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • 0 نظر
 • 261 بازدید

امروزه جاروبرقی های رباتیک یا هوشمند، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند و بیشتر آن ها برای نظافت کردن محیط زندگی خود از این دستگاه استفاده می کنند. حتما می دانید که جاروبرقی ها، سال های زیادی است که در حال خدمت رسانی به افراد مختلف هستند و این را هم می دانید که تولید کنندگان و طراحان جاروبرقی، طی سال های اخیر جاروبرقی های هوشمند یا رباتیک را وارد بازار کرده اند. این نوع از جاروبرقی ها کار را برای کاربران بسیار راحت و آسان کرده اند، اما باید گفت که آن ها نمی توانند، بدون عیب و نقص باشند. در این مقاله ما بر آن شده ایم تا مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک را برای شما عزیزان مورد بحث قرار بدهیم و به شناخت بیشتر آن ها به شما کمک کنیم، پس تا آخر مقاله با ما باشید.

 

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

 

جاروبرقی رباتیک چیست و چگونه کار می کند؟

جاروبرقی رباتیک یا هوشمند، نسل جدیدی از جاروبرقی است که می تواند با صرف کمترین انرژی توسط شما، خانه را جارو بکشد. این نوع جاروبرقی یک دستگاه هوشمند برای جارو کردن محیط می باشد و معمولا به شکل یک دایره صفحه ای ساخته می شود. جاروبرقی رباتیک بدون این که کاربر در کارکرد آن هیچ گونه نقشی داشته باشد، می تواند محیط مورد نظر شما را جارو بکشد و آن را تمیز نماید. سیستم هوشمندی که در این دستگاه به کار رفته است، باعث می شود که هنگام جارو کردن محیط، جاروبرقی رباتیک با موانع برخورد نکند. همچنین طراحی جاروبرقی رباتیک به گونه ای است که به راحتی می تواند، اطراف پایه های میز، صندلی و گوشه های اتاق را جارو کند. انواع مختلفی از جاروبرقی های رباتیک در بازار موجود هستند و هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاصی هستند. شما با در نظر گرفتن قابلیت های جاروبرقی و نیازهای خود، می توانید در میان آن ها مدل مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

 

مزایای جاروبرقی رباتیک

 1. قابل دسترسی به نقاط مورد نظر
 2. تمیز کردن نقطه ای با جاروبرقی رباتیک
 3. قابلیت کنترل از راه دور
 4. کارکرد آسان
 5. تکنولوژی تشخیص ارتفاع
 6. شارژ خودکار
 7. نظافت چند سطحی
 8. مجهز به سیستم عیب یاب
 9. صرفه جویی در زمان
 10. امکان جارو کردن زمان بندی شده

 

قابل دسترسی به نقاط مورد نظر

حتما برای بیشتر شما این مشکل در حین جارو کشیدن خانه پیش می آید، که جاروبرقی به برخی از نقاط مانند: زیر مبل، زیر کابینت و زیر برخی دیگر از اثاثیه منزل نمی تواند دسترسی داشته باشد. جاروبرقی رباتیک در این خصوص می تواند، دغدغه شما را رفع کند و نقاطی را که دسترسی به آن ها راحت نیست را برای شما به خوبی پاک سازی و تمیز کند. دسترسی راحت جاروبرقی های رباتیک به دلیل ابعاد کوچکی که دارند می باشد و این امر موجب گردیده است، تا جاروبرقی های رباتیک به هر جایی که دسترسی به آن سخت است را تمیز کنند.

 

تمیز کردن نقطه ای با جاروبرقی رباتیک

معمولا این دستگاه این امکان را به شما می دهد، تا یک نقطه خاص از محیط را به صورت متمرکز پاک سازی کنید. اگر شما فقط برای تمیز کردن بخش خاصی از خانه می خواهید از جاروبرقی استفاده کنید، جاروبرقی رباتیک بهترین گزینه می باشد.

 

قابلیت کنترل از راه دور

یکی از مهم ترین مزیت های جاروبرقی رباتیک، قابلیت کنترل از راه دور دستگاه می باشد. این دستگاه هوشمند قابلیت اتصال از راه دور با استفاده از گوشی های همراه و یا اتصال به اینترنت را دارد. مدل های جدیدتر این نوع جاروبرقی را می توان با اپلیکیشن مخصوص در هر جایی کنترل کرد.

 

قابلیت کنترل از راه دور جارو رباتیک

 

کارکرد آسان

جاروبرقی رباتیک به آسانی قابل کار کردن می باشد و شما می توانید بدون هیچ زحمتی، تنها با فشار دادن یک دکمه از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که یکی از مزایای استفاده کردن از جاروبرقی هوشمند، کار کردن راحت و آسان با آن می باشد.

 

تکنولوژی تشخیص ارتفاع

اگر می خواهید حتی زمانی که خانه نیستید از جاروبرقی رباتیک خود استفاده کنید، نگران افتادن دستگاه از پله ها نباشید. زیرا این دستگاه مجهز به سنسورهای تشخیص ارتفاع می باشد و احتمال افتادن را ندارد.

 

تکنولوژی تشخیص ارتفاع جاروبرقی رباتیک

 

شارژ خودکار

جاروبرقی های رباتیک مانند سایر جاروبرقی های دیگر به برق وصل نیستند و نیاز به شارژ دارند. برخی از این جاروبرقی ها تا حدی هوشمند هستند که خودشان در زمان نیاز به شارژ، به سراغ شارژر می روند.

 

شارژ خودکار جاروبرقی رباتیک

 

نظافت چند سطحی

این دستگاه مناسب برای سطوحی مانند: سرامیک، لمینت، موکت، فرش، سنگ و کاشی می باشد. جاروبرقی رباتیک به آسانی می تواند روی این سطوح حرکت کند و گرد و غبارهای ریز را از روی آن ها پاک کند.

 

نظافت چند سطحی جاروبرقی رباتیک

 

مجهز به سیستم عیب یاب

یکی دیگر از مزیت های جاروبرقی رباتیک، مجهز بودن دستگاه به سیستم عیب یاب می باشد. جاروبرقی رباتیک با داشتن چنین قابلیتی، به محض پیدا کردن کوچک ترین نقص به شما اطلاع می دهد.

 

صرفه جویی در زمان

جارو کردن محیط با استفاده از جاروبرقی های معمولی بسیار خسته کننده و وقت گیر است. در حالی که جاروبرقی های رباتیک می توانند، زحمت کار جارو کشیدن را برای کاربران به صفر برسانند. با داشتن جاروبرقی های هوشمند، دیگر نیازی نیست که وقت خود را با جارو کردن گوشه و کنار خانه هدر بدهید. در حین کار کردن این نوع دستگاه، شما می توانید با خیال راحت بنشینید و استراحت کنید، تا جاروبرقی رباتیک به کار تمیز کاری محیط بپردازد.

 

امکان جارو کردن زمان بندی شده

شما می توانید فعالیت جاروبرقی رباتیک را از قبل زمان بندی کنید، تا در یک ساعت مشخص دستگاه کارش را به پایان برساند.

 

معایب جاروبرقی رباتیک

 1. قیمت بالای جاروبرقی رباتیک
 2. عدم توانایی در تمیز کردن پله ها
 3. قدرت مکش
 4. رفتن جاروبرقی به سایر نقاط
 5. قدرت پاک کنندگی کمتر
 6. عمر کوتاه باتری

 

قیمت بالای جاروبرقی رباتیک

یکی از معایب اصلی این نوع جاروبرقی، برخورداری از قیمت بالای دستگاه می باشد. این مدل از جاروبرقی های بسیار گران قیمت تر از جاروبرقی های دیگر هستند. بنابراین هزینه نسبتا زیاد جاروبرقی رباتیک ممکن است برای بیشتر افراد خرید را دشوار کند. توجه داشته باشید، از آن جایی که این نوع از جاروها از هدر رفتن زمان و انرژی جلوگیری می کنند، پرداخت کردن پول بیشتر برای خریدن آن می تواند به صرفه تر باشد و به نفع کاربران تمام شود.

 

عدم توانایی در تمیز کردن پله ها

برای تمیز کردن محیط های مسطح، جاروبرقی های رباتیک عالی ترین گزینه به شمار می روند. اما متاسفانه از آن ها نمی توان برای تمیز کردن پله ها استفاده کرد. چرا که شکل ظاهری این وسیله به گونه ای است که اجازه بالا رفتن از ارتفاعات بلند را به این دستگاه نمی دهد.

 

عدم توانایی جارو رباتیک در تمیز کردن پله ها

 

قدرت مکش

درست است که جاروبرقی های رباتیک به خوبی از پس تمیز کردن محیط زندگی شما بر می آیند. اما اگر شما به مکش اهمیت و توجه خاصی دارید، بهتر است بدانید که این مدل از جاروها، قدرت شان به پای جاروبرقی های معمولی نمی رسد.

 

رفتن جارو رباتیک به سایر نقاط

در صورتی که خانه شما سطح همواری داشته باشد، چیزی جلو دار بعضی از مدل های جاروبرقی رباتیک نیست و ممکن است شما جارو را وسط سرویس بهداشتی پیدا کنید. پس در هنگام کار کردن دستگاه، شما باید مدام حواستان به آن باشد.

 

رفتن جارو رباتیک به سایر نقاط

 

قدرت پاک کنندگی کمتر

جاروبرقی رباتیک، نسبت به برخی از جاروبرقی های معمولی قدرت مکش و پاک کنندگی خیلی کمتری دارد. علاوه بر این ممکن است که جاروبرقی رباتیک شما در بین سیم های برق و یا مانع های مشابه گیر کند و لازم باشد شما آن را جابه جا کنید، تا دستگاه به کار خود ادامه بدهد. چنین موضوعی سبب می شود، تا دستگاه نتواند به خوبی کار خود را انجام بدهد. در کل باید گفت که جاروبرقی رباتیک، عملکرد ضعیف تری را نسبت به جاروبرقی های معمولی از خود نشان می دهد و همین امر می تواند به عنوان یکی از معایب جاروبرقی های رباتیک تلقی شود.

 

عمر کوتاه باتری

از معایب دیگر جاروبرقی های رباتیک، عمر کوتاه باتری دستگاه می باشد. اکثر جاروبرقی های رباتیک، عمر باتری کوتاه دارند و به زمان زیادی برای تمیز کردن کل محیط احتیاج دارند. در کنار هم قرار گرفتن این دو موضوع باعث می شود، که باتری دستگاه در میانه کار تمام شود. جاروبرقی های هوشمند به طور میانگین حدود دو ساعت شارژ را در خود نگه می دارند و اما برای شارژ مجدد باتری به زمان بیشتری احتیاج دارند. باید گفت در صورتی که محیط مورد نظر شما خیلی بزرگ نباشد، همین میزان شارژ می تواند برای کار دستگاه کافی باشد.

 

عمر کوتاه باتری جارو رباتیک

 

کلام آخر

باید گفت که هر دستگاهی دارای مزایا و معایبی می باشد، که دانستن نقاط ضعف و قوت آن ها می تواند کمک شایانی به انتخاب مناسب شما نماید. در این مقاله به برخی از نکات مهم در خصوص مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک پرداخته ایم، امید است که با دانستن آن ها بتوانید در خصوص تهیه کردن آن کاملا هوشمندانه تصمیم بگیرید. در نهایت باید گفت در صورتی که مزایای جاروبرقی رباتیک توجه شما را به خود جلب کرده است، می توانید با معایب اندک آن کنار بیایید و یکی از جاروبرقی های رباتیک پیشرفته تر و مجهزتر را برای خود خریداری نمایید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران