امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید همزن برقی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۸/۲۴ دوشنبه
راهنمای خرید همزن برقی
چکیده این مقاله: همزن برقی جز وسایل مهم آشپزخانه بشمار می آید و باید بهترین آن را در اختیار داشته باشید. در این مقاله به راهنمای خرید همزن برقی می پردازیم.
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • 0 نظر
  • 290 بازدید

توضیحاتی پیرامون راهنمای خرید همزن برقی

اگر در زمینه پخت کیک و دسر سازی حرفه ای هستید، به داشتن اطلاعاتی درباره راهنمای خرید همزن برقی نیازمند خواهید بود. استفاده از روش های سنتی و قدیمی برای هم زدن مواد بسیار اذیت کننده بود. همچنین استفاده از همزن های قدیمی، باعث آسیب رساندن به مچ دست می شدند. اما خوشبختانه مهندسی به نام "هربرت جانسون" به همراه دوست خود به تولید این وسیله کاربردی پرداختند. گستردگی همزن های برقی به گونه است که نیاز های همه گروه جامعه را برطرف می کنند. از همزن های صنعتی بزرگ تا همزن های خانگی، همگی در بازار وجود دارند. از شیرینی پزی که در مقیاس های بزرگ به پخت کیک می پردازد تا مادری که به تهیه کیک برای فرزند خود مشغول می شود؛ همه و همه یک همزن برقی خوب احتیاج دارند. اما سوال مهم اینجا است که "ویژگی های همزن برقی خوب و مناسب چیست؟" برای جواب دادن به این سوال باید راهنمای خرید همزن برقی که در ادامه به آن می پردازیم را مطالعه کنید.

 

راهنمای خرید همزن برقی

 

همزن برقی چیست؟

همزن برقی وسیله ای است که اکثر مخلوط های ناهمگن را به مخلوط های همگن و یکنواخت تبدیل می کند. همزن با غذاساز و مخلوط کن تفاوت دارد. همزن برای موادی استفاده می شود که تنها به سرعت بالا نیاز دارد. اما مخلوط کن و غذاساز به سرعت بسیار بالا نیاز ندارند و به قدرت، بیشتر نیاز دارند. برای مثال شما در مخلوط کردن شیر و موز به سرعت متعادل و قدرت کافی نیاز دارید. اما برای تهیه خامه کیک پزی، سرعت بالا نیاز است. در گذشته این کار توسط دست انجام می شد؛ اما در کیک پزی فقط قوام دادن به سفیده تخم مرغ مدنظر نیست و گاهی با مقدار زیادی آرد مواجه خواهید شد. هم زدن آرد به نیروی زیادی احتیاج دارد. بنابراین به یک وسیله برقی به همراه بازو های مکانیکی نیاز دارید تا بتواند به کار شما سرعت ببخشد. همزن های برقی با توجه به کاربرد به دو دسته کلی تقسیم می شوند.

همزن برقی دستی: اگرچه این نوع همزن ها از وجود موتور بهره می برند اما برای استفاده از آنها باید نیروی دست شما بر گرانش غلبه کند(برای نگه داشتن همزن). توان این نوع همزن های برقی، نسبت به مدل محفظه دار(که در ادامه به بررسی آن می پردازیم) کمتر است و صرفا برای کار های خانگی و سبک از آن ها استفاده می شوند. همچنین این نوع دارای ابعاد کوچک هستند که به راحتی درون کابینت قرار میگیرند(حجم کمی را اشغال می کند).

همزن برقی کاسه دار: این مدل بیشتر برای افراد حرفه ای که مدام به پخت کیک و شیرینی مشغول هستند، مناسب است. موتور این مدل از همزن ها قدرتمند تر است و میتوانند مقادیر زیادی از مواد را به مخلوط یکنواخت تبدیل کنند. همزن محفظه دار تا حدودی سنگین و جاگیر است که میتواند اذیت کننده باشد (اگر کابینت های شما محدود است، به خرید همزن بدون کاسه اکتفا کنید). برخی از همزن های برقی کاسه دار، فاقد پوشش(درب) مناسب برای محفظه خود هستند که باعث پخش شدن و پرتاب مواد به خارج از محفظه میشوند. بنابراین اگر خواهان داشتن آشپزخانه ای تمیز هستید، حتما به خرید مدلی اقدام کنید که پوشش مناسب در قسمت درب آن وجود داشته باشد.

 

همزن برقی

 

طراحی منحصر بفرد

همزن برقی به عنوان جزء مهمی از آشپزخانه، باید طراحی منحصربفردی داشته باشد تا بتواند فضای آشپزخانه شما را زیبا کند. اولین فاکتوری که در حین خرید همزن برقی به چشم شما می آید، ظاهر و طراحی همزن است؛ بنابراین به عنوان اولین موضوع در زمینه راهنمای خرید همزن برقی به آن می پردازیم. بحث طراحی و رنگبندی به سلیقه کاربر بستگی دارد. برخی از افراد به ساختار مکعبی(گوشه های تیز) علاقه دارند و برخی دیگر خواهان وسیله ای با گوشه های گرد هستند. از این مباحث که بگذریم، طراحی دستگاه بر اساس اصول ارگونومی نیز بسیار حائز اهمیت است. برخی از همزن ها به دلیل رعایت نکردن این اصول، در حین استفاده بسیار آزار دهنده هستند. همچنین جنس بکار رفته در بدنه دستگاه باعث سر خوردن (بالا نبودن ضریب اصطکاک بین دست و بدنه) دست از روی همزن میشود. اما امروزه بر روی دستگیره همزن موادی(مانند سیلیکون) بکار می روند که اصطکاک خوبی ایجاد میکنند و از سر خوردن دست جلوگیری به عمل می آورند.

 

طراحی منحصر بفرد همزن برقی

 

موتور و توان خارق العاده

مهمترین فاکتور در زمینه راهنمای خرید همزن برقی، بحث توان و قدرت موتور است. همزن برقی همچون دیگر وسایل برقی باید از موتوری قدرتمند بهره برده باشد تا در هنگام کار کردن، بهترین بازده را در اختیار مصرف کننده قرار دهد. همچنین محدوده توان مصرفی وسیله باید مناسب باشد. شما برای همزدن مواد مختلف، به سرعت های مختلفی نیاز دارید. بنابراین بر روی دستگاه ها کلید تغییر و تنظیم سرعت وجود دارد. برای مثال بر روی یک همزن 5 حالت (که هر کدام سرعت متفاوتی دارند) قرار گرفته است. به انتخاب دستگاهی بپردازید دامنه وسیعی از تغییرات سرعت را پوشش دهد. از طرفی میزان مصرف برقی دستگاه ها نیز بسیار مهم است. دستگاهی مفید و مقرون به صرفه است که در کنار توان و بازدهی مطلوب، میزان مصرف انرژی پایینی داشته باشد. پس لازم است که در حین خرید دستگاه، از میزان انرژی مصرفی آن باخبر شوید.

 

موتور و توان خارق العاده همزن برقی

 

آلودگی صوتی دستگاه اذیت کننده است؟

وجود آرامش و محیطی بدور از سر و صدا در خانه، بسیار مهم است. اما برخی از دستگاه های آشپزخانه در حین استفاده، با ایجاد صداهای گوش خراش همراه هستند و موجب بر هم زدن آرامش ساکنین میشوند. بنابراین قبل از خرید حتما به این نکته توجه کنید که شدت صوت تولیدی آن چند دسی بل(یکای شدت صوت) است. این موضوع در بحث راهنمای خرید همزن برقی بسیار مهم است. 

پره های همزن چگونه باید باشند؟

همزن برقی به همراه پره های آن معنا پیدا میکند؛ بنابراین وجود پره های متنوع و با کیفیت در سهل کردن امور بسیار ارزشمند و کارآمد هستند. پره ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام دارای کاربرد خاصی می باشند. برای مثال پره های مفتولی برای فوم دادن به مواد مختلف مورد استفاده  قرار می گیرند. پره چنگک نیز برای ورز دادن به خمیر استفاده میشود. انحنای موجود در این نوع پره ها به جابجایی و ماساژ دادن (ورز دادن) خمیر کمک می کنند. مدل های متنوعی از پره های همزن در بازار وجود دارند که با توجه به کاربرد خود، می توانید از آنها استفاده کنید.

مسئله مهم دیگر که در بحث پره های همزن وجود دارد؛ آلیاژ بکار رفته برای ساخت پره هاست. مواد بکار رفته در ساخت پره ها باید به گونه ای مقاوم باشند و با مواد غذایی تشکیل واکنش شیمیایی ندهند(خنثی باشند).

 

پره های همزن برقی

 

نظافت دستگاه تا حد امکان باید راحت باشد

دستگاه باید به گونه ای ساخته شده باشد که بتوان اجزای آن را به راحتی از یکدیگر جدا کرد و به تمیزکاری آنها پرداخت. در بسیاری از همزن ها محفظه و پره ها به راحتی خارج می شوند و قابل پاکسازی خواهند بود. قسمت های دیگر دستگاه نیز مستعد آلودگی می باشند که باید به راحتی به آنها نیز دسترسی پیدا کنید.

 

جمع بندی راهنمای خرید همزن برقی

مطالب بالا برای کسب آگاهی در زمینه راهنمای خرید همزن برقی برای شما تهیه شده است تا با رعایت آنها بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید. اگر بخواهیم به یک جمع بندی دقیق برسیم؛ همزن برقی باید دارای موتور قوی، طراحی چشم نواز، صدای کم و... باشد. همچنین باز شدن قطعات دستگاه باید به گونه ای باشد که بتوان تمام نقاط آن را از آلودگی های محیطی، پاکسازی کرد. همچنین به حجم اشغال شده دستگاه و وزن آن نیز دقت کنید.


مقالات مرتبط:

  1. راهنمای خرید چای ساز
  2. کاربرد گوشت کوب برقی چیست؟
درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران