امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف راهنمای خرید اتو بخار

اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید انواع اتو بخار

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۳/۲۱ جمعه
راهنمای خرید انواع اتو بخار
چکیده این مقاله: اتو یکی از وسایل ضروری برای هر خانه ای است و برای افرادی که به ظاهر آراسته خود اهمیت می دهند داشتن یک اتو بخار خوب مهم است. در این مطلب راهنمای خرید اتو بخار را بررسی می کنیم.
 • زمان مطالعه : 9 دقیقه
 • 0 نظر
 • 684 بازدید

راهنمای خرید اتو بخار

آیا می دانستید که با داشتن چنین دستگاه کوچکی و استفاده از آن، همیشه می توانید خوش لباس و آراسته باشید. اتو بخار، جزء یکی از وسایل لازم و ضروری برای هر خانه ای می باشد. قطعاً بیشتر افراد روزانه از اتو استفاده می کنند. لباس های اتو کشیده و صاف می تواند تا حدود زیادی نشانگر شخصیت افراد باشد؛ بنابراین سعی کنید همیشه لباس هایی مرتب و اتو کشیده بپوشید. در این مقاله می خواهیم راهنمای خرید اتو بخار و انواع اتوها را به شما بشناسانیم.

 

راهنمای خرید اتو بخار

 

برای خرید اتو بخار چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

 1. جنس کف اتو
 2. توان مصرفی اتو
 3. وزن مناسب اتو
 4. گنجایش منبع آب
 5. داشتن سیم چرخان با طول سیم اتو
 6. داشتن پنل کنترل اتو
 7. بخاردهی عمودی اتو
 8. سیستم قطع خودکار اتو
 9. ضد رسوب بودن اتو

 

یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید اتو، توجه به جنس کف اتو می باشد

داشتن جنس کف مناسب برای اتو بخار، نقش مهمی در اتو کشیدن لباس ها دارد. جنس کف اتوها از استیل ضد زنگ، تتانیوم و سرامیک می باشد. بهترین انتخاب خرید اتو بخار، با کف سرامیکی و یا استیل ضد زنگ می باشد؛ زیرا این اتوها به راحتی روی لباس حرکت می کنند و در صورت چسبیدن پارچه به کف اتو بخار، به راحتی تمیز می شوند.

 

راهنمای خرید اتو بخار

 

توان مصرفی اتو، یکی از موارد دیگر راهنمای خرید اتو می باشد

قطعاً اتو بخار برای بالا بردن دمای آب و کفی خود، انرژی زیادی مصرف می کند. در نتیجه باید گفت که این دستگاه یک وسیله پر مصرف می باشد؛ بنابراین سعی کنید هنگام خرید اتو بخار، دستگاهی را انتخاب کنید که توان مصرفی بالایی داشته باشد. تا با مصرف برق پایین، گرمای بیشتری را تولید کند. دقت کنید که هر چه توان مصرفی اتو بالاتر باشد، در زمان کوتاه تری اتو گرم می شود و بخار بیشتری را تولید می کند.

 

توان مصرفی اتو بخار

 

هنگام خرید اتو، در نظر گرفتن وزن ایده آل اتو را فراموش نکنید

با توجه به کاربرد زیاد اتو، داشتن وزن مناسب آن می تواند جزء یکی از مزیت های مهم تلقی شود. اتوی انتخابی شما نباید، وزن خیلی سبک و یا خیلی سنگینی داشته باشد؛ زیرا با وزن سبک اتو، فشار زیادی به لباس وارد نمی شود و اتوکشی ایده ال نخواهد بود. همچنین در صورت سنگین بودن اتو، کاربران به راحتی نمی توانند عمل اتو کشی را انجام دهند و در اسرع وقت احساس فشار و خستگی خواهند کرد؛ بنابراین باید اتویی را خریداری کنید که بستگی به نیاز خودتان نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک.

 

فاکتور مهم دیگر در خرید اتو، گنجایش مخزن آب اتو می باشد

همان گونه که مطلع هستید، در اتوهای بخار آب درون مخزن به جوش می آید و سپس بخار می شود و از سوراخ های کف اتو بیرون می آید؛ بنابراین با بزرگ بودن مخزن اتو، شما می توانید برای مدت طولانی تری از اتو استفاده کنید. بدون این که مدام دستگاه نیاز به پر کردن آب داشته باشد. دقت کنید که در صورت پر جمعیت بودن خانواده خود، خرید اتو هایی با مخزن آب بزرگ تر برایتان مناسب تر می باشد.

 

طول سیم اتو و چرخش آن، نیز می تواند در راهنمای خرید اتو نکته ای مهم به شمار آید

بدون شک بیشتر کاربران هنگام استفاده از اتو، با کوتاه بودن سیم آن احساس نارضایتی را از خرید خود داشته اند؛ بنابراین هر چقدر اندازه سیم اتو بیشتر باشد، عمل اتو کشی برای کاربران راحت تر و انعطاف پذیرتر خواهد بود. هم چنین برای جلوگیری از پیچ خوردن و گره خوردن سیم اتو، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که سیم آن قابلیت چرخش 360 درجه داشته باشد.

 

راهنمای کامل خرید اتو

 

هنگام خرید اتو، به دارا بودن پنل کنترل اتو دقت کنید

پنل کنترل اتو، هم به صورت دستی و هم به صورت دیجیتالی در اتوهای بخار وجود دارد. در مدل های دستی، دستگاه یک ولوم کنترلی دارد که به کمک آن میزان بخار و حرارت اتو تنظیم می شود؛ اما در مدل های دیجیتالی، با استفاده از نمایشگرهای دیجیتالی دمای آب و فشار بخار را می توانید تنظیم کنید. در کل اتوهایی با مدل دیجیتالی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

راهنمای کامل خرید اتو

 

بخاردهی عمودی، مزیتی دیگر برای خرید اتو می باشد

یکی از کاربردهای مهم که در برخی از اتوبخارها وجود دارد، بخار دهی عمودی می باشد. از اتویی با داشتن چنین قابلیت و ویژگی می توان برای پرده و لباس های آویزان شده به راحتی استفاده کرد و آن ها را اتو زد.

 

راهنمای کامل خرید اتو

 

نکته ای دیگر در راهنمای خرید اتو سیستم قطع خودکار می باشد

بدون شک اکثر افراد، در طول روز دچار حواس پرتی می شوند. حتی ممکن است این حواس پرتی، در حین استفاده کردن از اتو باشد و کاربر با تمام شدن کار اتوکشی، فراموش کند که اتو را خاموش کند. باید گفت که خوشبختانه امروزه بیشتر اتوها دارای سیستم قطع کن خودکار می باشند. اگر فراموش کردید اتو را خاموش کنید، جای نگرانی نیست؛ زیرا دستگاه، بعد از گذشت یک زمان مشخص و در صورت تکان نخوردن اتو آن را به صورت خودکار خاموش می کند.

 

قابلیت ضد رسوب بودن اتو را در نظر بگیرید

سعی کنید هنگام راهنمای خرید اتو بخار، اتویی را با قابلیت ضد رسوب بودن خریداری کنید؛ زیرا اتوها با داشتن چنین قابلیتی، از تشکیل رسوبات جلوگیری می کنند و باعث طولانی تر شدن عمر اتو خواهند شد.

 

در ادامه به شرح انواع اتوها می پردازیم

 • اتو بخار
 • اتو پرسی
 • اتو مخزن دار
 • اتو مسافرتی
 • بخارگر یا اتو ایستاده
 • اتو معمولی یا خشک

 

اتو بخار

این مدل ها بسیار پرطرفدار هستند و در مصارف خانگی اتوهای بخار بیشترین استفاده را دارند. اتو کشیدن لباس ها با استفاده از این نوع اتوها، بسیار سریع و آسان می باشد و این عامل باعث محبوبیت اتوهای بخار شده است. این نوع اتوها، قابلیت تنظیم در دماهای مختلف بر اساس نوع پارچه ها را دارا هستند، در حالی که در حین اتوکشی لباس ها دچار سوختگی نمی شوند. به طور کلی باید گفت که اتو بخار دارای قیمت مناسبی نیز می باشند.

 

راهنمای کامل خرید اتو

 

اتو پرسی

اول از هر چیزی باید گفت که برای استفاده از اتوهای پرسی باید تجربه کافی داشته باشید. از اتوهای پرسی برای اتو کردن پارچه، شلوار لی، ملحفه ها و ... استفاده می شود و کار اتو کشی را در سریع ترین وقت برایتان انجام خواهد داد. دقت کنید که خرید اتوهای پرسی نیاز به فضای نسبتاً زیادی دارد. از مزیت های مهم اتوهای پرسی، سرعت بالای اتو کشی و قدرت بالای صاف کنندگی آن می باشد. قیمت اتوهای پرسی، نسبت به اتو بخار گران تر می باشد. توجه فرمایید که اتوی پرسی به دلیل کارایی فوق العاده و به صرفه بودن آن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. همچنین با داشتن اتوی پرسی، دیگر نیازی به رفتن خشکشویی ندارید.

 

راهنمای خرید اتو پرسی

 

اتو مخزن دار

اتوهای مخزن دار، دارای مخزن آب مجزا می باشند که امکان تولید بخار بسیار زیاد را در حین استفاده فراهم می سازد. حجم مخزن این اتوها بسیار بالا می باشد و نیازی به زود پر کردن مخزن آب آن نیست؛ زیرا آب درون مخزن برای مدت زیادی درون آن باقی می ماند.

 

راهنمای خرید اتو مخزن دار

 

اتو مسافرتی

افرادی که عاشق سفر هستند و بعضی اوقات مدت طولانی را در مسافرت به سر می برند، برای اینکه همیشه لباس هایی مرتب و صاف بر تن داشته باشند، نیازمند به یک اتوی مسافرتی می باشند. اتوهای مسافرتی دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند که حمل و نقل آن ها بسیار راحت است. این نوع اتوها قابلیت اسپری آب را نیز دارند و شما می توانید از آن برای اتو کردن کت و شلوار نیز استفاده کنید. چند مورد از مزیت های اتوهای مسافرتی، کیفیت قابلیت بخاردهی، خاصیت ضد رسوب بودن مخزن آب و حرکت به صورت عمودی و افقی بر روی لباس ها می باشد؛ بنابراین کاربران در هر جهتی که بخواهند، می توانند با استفاده از اتوی مسافرتی لباس هایشان را اتوکشی کنند.

 

راهنمای خرید اتو مسافرتی

 

بخارگر یا اتو ایستاده

اگر تا به حال اسم بخارگر یا اتوی ایستاده را شنیده اید، باید گفت که هر دوی آن ها یکی هستند و کارکردی یکسان دارند. استفاده از اتو بخارهای ایستاده، به شما این امکان را می دهد تا چین و چروک پرده، پارچه و انواع لباس های خود را با آسانی بسیار از بین ببرید. با توجه به سخت بودن و وقت گیر بودن اتوکشی پرده ها، اتو بخار ایستاده به کمک شما می آید تا در عرض چند دقیقه این کار طاقت فرسا را به راحتی برایتان انجام دهد. بدون این که نیازی به پایین آوردن پرده ها باشد. عملکرد بخارگرها یا اتوهای ایستاده، بر اساس فوران حجم زیاد بخار آب که بر روی البسه ها ریخته می شود، به آسانی چین و چروک ها را از بین می برد و کمترین آسیب ممکن به بافت لباس ها را وارد می کند.

 

راهنمای کامل خرید اتو

 

اتو معمولی یا خشک

اتو خشک اولین و ساده ترین نمونه اتو است که در حال حاضر استفاده از آن در میان مردم بسیار کمتر به چشم می خورد. اتوی خشک یا معمولی، برای اتو کشی پارچه های غیر پشمی مناسب است. این اتو معمولاً بدون بخار بوده و یا بخار ناچیزی دارد که اصلاً به چشم نمی آید. کسانی که تجربه استفاده از این اتو را داشته اند و دارند، می دانند که برای استفاده از این وسیله باید با فشار دادن دکمه قطره چکان و یا پاشیدن آب به وسیله آب پاش، لباس ها را آماده ی اتوکشی کرد. قطعاً کاربران زیادی سوختن لباس ها را با استفاده از چنین اتویی تجربه کرده اند.

 

راهنمای کامل خرید اتو

 

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی انواع اتو و راهنمای خرید اتو پرداختیم، به این امید که مورد پسند خوانندگان عزیز قرار بگیرد. امیدواریم راهنمایی های ما در خصوص خرید اتو، بتواند کمک های لازم را به شما بکند و خریدی راحت را برایتان میسر سازد. سعی کنید با توجه کردن به نکات ذکر شده، بهترین اتو را برای خودتان انتخاب کنید. تا بعد از مدتی حس ناخوشایند، نارضایتی را تجربه نکنید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران