امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۳/۱۶ یکشنبه
راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ
چکیده این مقاله: خرید تلویزیون برای بازی کردن انتخابی سخت و حساس می باشد و حال راهنمای کامل خرید تلویزیون گیمینگ را برای شما بازگو می نماییم تا یک خرید عالی را تجربه نمایید.
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • 0 نظر
 • 415 بازدید

راهنمای خرید تلویزیون برای گیمینگ

هر روزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی خاصی در زمینه اختراع تلویزیون، تلویزیون های مختلفی با قابلیت های متعددی روانه بازار می شوند. تلویزیون هایی که دارای قابلیت ها و برنامه های خاصی هستند، می توانند خود را از سایر تلویزیون های دیگر جدا سازند.

 در این مقاله می خواهیم در مورد خرید تلویزیون ها برای کنسول بازی، مقاله ای تهیه کنیم؛ بنابراین در مقاله راهنمای خرید تلویزیون برای گیمینگ، با ما همراه باشید تا به خوبی با ویژگی های این تلویزیون آشنا شوید و همچنین راهنمای خرید تلویزیون گیمینگ را در اختیار شما قرار بدهیم.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

 

ویژگی های تلویزیون گیمینگ

سازندگان تلویزیون گیمینگ وقت و هزینه زیادی را صرف تلویزیون های گیمینگ کرده اند تا بتوانند تلویزیون مختلف با ویژگی های متفاوت را روانه بازار کنند. با وجود این شرایط، همه افراد می توانند با توجه به نیازها و بودجه شان تلویزیون مورد نیاز خود را خریداری کنند. کارایی تلویزیون برای گیمینگ به گونه ای طراحی شده است که تصاویر با کیفیت و سریع بازی را با نهایت کارایی نمایش می دهد. امروزه استفاده از تلویزیون ها به عنوان گیمینگ مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

با افزایش طرفداران کنسول های بازی و بازی های ویدئویی، بیشتر برندهای مختلف تلویزیون ها، با در نظر گرفتن این نکته تلاش می کنند که تلویزیون های گیمینگ را تولید و عرضه بازار کنند. تلویزیون های متنوعی در بازار وجود دارند که می توان از آن ها به عنوان کنسول بازی یاد کرد.  توجه داشته باشید که بهترین تلویزیون ها برای گیمینگ، تلویزیون هایی هستند که سطح سیاهی و یا کنتراست آن ها خوب باشد. هم چنین میزان روشنایی این تلویزیون ها بالا بوده و قابلیت اجرای تصاویر سنگین HDR4 را با تأخیر کم داشته باشند.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

 

نکاتی که در راهنمای خرید تلویزیون های گیمینگ باید رعایت کنید:

 1. توجه به قیمت تلویزیون های گیمینگ
 2. تلویزیون های گیمینگ دارای چه کیفیت تصویر و یا رزولوشنی می باشند
 3. توجه به نوع صفحه نمایش تلویزیون های گیمینگ
 4. قابلیت های مهم در یک تلویزیون گیمینگ
 5. تجهیزات جانبی تلویزیون های گیمینگ
 6. اندازه تلویزیون های گیمینگ

 

در نظر گرفتن قیمت تلویزیون گیمینگ

در نظر گرفتن بودجه و صرف هزینه، برای خرید تلویزیون های گیمینگ بسیار اساسی می باشد. شما با اقدام کردن به خرید یک تلویزیون با کیفیت 4K و یا OLED و متصل کردن کنسول بازی به آن کیفیت تصاویر و صدای عالی بازی را مشاهده خواهید کرد. این تلویزیون ها کیفیت تصویر بیشتر و بهتری نسبت به تلویزیون های LED و LCD دارند در نتیجه واضح است که قیمت کمی گرانتر داشته باشد.

 

توجه به رزولوشن تصویر در تلویزیون های گیمینگ 

یکی از مؤلفه های مهم و تأثیرگذار راهنمای خرید تلویزیون گیمینگ، کیفیت نهایی تصاویر و یا رزولوشن تصویر می باشد. کیفیت تصویر همان رزولوشن است که به تعداد پیکسل های موجود در صفحه نمایش تلویزیون گفته می شود.

 بیشتر بودن تعداد پیکسل ها، سبب بالا رفتن کیفیت تلویزیون خواهد شد. هر چند رزولوشن تصویر بازی ها، بیشتر و بهتر باشد به راحتی می توان از تلویزیون گیمینگ، انتظار اجرای هر چه طبیعی تر و بهتر کنسول بازی را داشت. امروزه اکثر تلویزیون های HD رزولوشنی با فول اچ دی ارائه می کنند که رزولوشن آن ها 1920 در 1080 پیکسل است.

 تلویزیون های UltraHD که به 4K نیز شهرت دارند، رزولوشنی برابر با 3840 در 2160 پیکسل دارند. در نتیجه این تلویزین ها بالای هشت میلیون پیکسل را شامل می شوند.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

 

تخت یا منحنی بودن صفحه نمایش تلویزیون گیمینگ

شاید یکی از سؤالاتی که ذهن بیشتر افراد را در هنگام خرید تلویزیون برای گیمینگ درگیر می کند، مسئله تخت یا منحنی بودن صفحه نمایش تلویزیون باشد. مانیتورهای منحنی Curved مخصوص بازی است و حدود چند سالی است که به صورت انبوه به جمع سخت افزارهای گیمینگ پیوسته اند.

 در چند سال اخیر شاهد تفاوت زیادی در بین قیمت تلویزیون های تخت و منحنی بوده ایم که امروزه تفاوت قیمت ها بسیار کاهش پیدا کرده است. تفاوت چندانی از نظر ساختار الکترونیک و چرخه تولید در بین مانیتورهای تخت و منحنی وجود ندارد. در رابطه با راهنمای خرید تلویزیون برای گیمینگ، باید گفت که خرید تلویزیون های منحنی کوچک یا متوسط برای کنسول بازی مناسب نیستند؛ بنابراین برای لذت بردن بیشتر از بازی ها، خریداری کردن تلویزیون های تخت را در نظر بگیرید.

 در نظر داشته باشید که اگر بازی کردن بر روی صفحات بزرگ را ترجیح می دهید، تلویزیون های منحنی هم مناسب تر هستند و هم اینکه می توانند فضای شگفت انگیزتری را برای کاربران ایجاد کنند.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

 

قابلیت های دیگری که تلویزیون های گیمینگ آن ها را دارا می باشند به شرح زیر است:

داشتن سرعت عمل بالا: داشتن سرعت عمل، یکی از مهم ترین فاکتورها برای بازی کردن می باشد؛ که تاثیر زیادی بر برد و باخت کاربران دارد. اگر سرعت عمل در تلویزیون هایی برای گیمینگ کم باشد، تلویزیون در حین بازی کردن نمی تواند دستورات شما را به خوبی و به سرعت اجرا کند.

نرخ تازه سازی تصاویر: بیشتر بودن نرخ تازه سازی تصاویر، سبب از بین رفتن تاری و کندی در بازی ها خواهد شد؛ بنابراین هر چه نرخ تازه سازی تصاویر بیشتر باشد، تلویزیون با سرعت بیشتری بازی ها را اجرا خواهد کرد.

اتصالات: تقریباً تمام تلویزیون ها به درگاه ارتباطی HDMI مجهز هستند؛ بنابراین توصیه ما به شما این است که اگر بازی کردن با تلویزیون برایتان در اولویت قرار دارد، حتماً باید تلویزیونی خریداری کنید که درگاه آن 2.0 HDMI به بالا باشد.

حالت بازی: با توجه به بررسی های انجام شده، تلویزیون های امروزی حالت های مختلفی از نظر تصویر، صدا و سرعت عمل دارند. تنها با تنظیم ساده از منوی تلویزیون، می توانید هر کدام از حالت ها را که خواستید به دلخواه خود انتخاب کنید.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

 

تجهیزات جانبی تلویزیون های گیمینگ

با داشتن و خرید تلویزیون های گیمینگ، نیازی به داشتن تجهیزات جانبی جهت بازی کردن نیست. کابل های HDMI و سایر امکانات در بسته خود کنسول بازی قرار داده می شود و نیازی نیست که تجهیزات اضافی داشته باشید. تنها با خرید یک تلویزیون می توانید، از انواع بازی ها نهایت لذت خود را ببرید بدون اینکه هزینه های زیادی را هر بار صرف خرید تجهیزات جانبی برای تلویزیون نمایید.

 

اندازه تلویزیون گیمینگ

قطعاً یکی از مهم ترین نکته که در هنگام خرید تلویزیون گیمینگ، باید در نظر گرفته شود، اندازه صفحه آن می باشد. البته این نکته باید با توجه به مکان ها و نیازهای خود اشخاص خریداری شود. توصیه می کنیم  بودجه ای که برای خرید تلویزیون در نظر گرفته اید سعی کنید به سراغ تلویزیون های بزرگ تر بروید تا بعداً از خریدتان اظهار پشیمانی نکنید.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

 

معرفی برخی از تلویزیون های مناسب برای گیمینگ

 • تلویزیون ال جی مدل NANO86
 • تلویزیون ال جی مدل بی وان B1
 • تلویزیون ال جی سری نانوسل مدل Nano80
 • تلویزیون ال جی سری نانوسل مدل Nano90 P
 • تلویزیون های سونی سری اولد مدل A90J
 • تلویزیون های سری اولد مدل A80J
 • تلویزیون های سامسونگ سری 7 مدل 7000 TU

 

سخن پایانی

در آخر امیدواریم که مقاله راهنمای خرید تلویزیون گیمینگ، برای کسانی که قصد خرید این تلویزیون را دارند مفید و سودمند واقع شود. سعی کنید که در انتخاب خود دقت نمایید تا بتوانید بهترین تلویزیون را از لحاظ قیمت و کیفیت خریداری کنید. با داشتن یک تلویزیون برای گیمینگ نهایت لذت را از بازی کردن تجربه خواهید کرد.

 

راهنمای خرید بهترین تلویزیون گیمینگ

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران