امتیازات این مقاله تاکنون : 4
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

ترفندهای تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۳/۴ سه شنبه
ترفندهای تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو
چکیده این مقاله: اجاق گاز و ماکروویو مانند هر وسیله ی دیگر آشپزخانه دچار کثیفی و لکه می شود و ما می خواهیم با چند روش ساده شما را راهنمایی کنیم تا این اجاق ها را به خوبی تمیز کنید.
  • زمان مطالعه : 8 دقیقه
  • 0 نظر
  • 433 بازدید

ترفندهای تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

یکی از کارهای روزانه ای که خانم های خانه دار، بیشتر با آن دست و پنجه نرم می کنند، تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو می باشد. چرا که به دلیل استفاده زیاد از آن ها، این لوازم بیشتر در معرض لکه های چربی و کثیفی قرار می گیرند. علاوه بر این خرده غذاهای فراوانی بر روی این اجاق ها ریخته می شود. در نتیجه تمیز کردن اجاق ها، هم زمان بیشتری می برد و هم حائز اهمیت بیشتری می باشد؛ بنابراین در این مقاله می خواهیم، ترفندهای تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو را برای کاربران بیان کنیم. بدون شک می توان گفت که استفاده از هر کدام از این ترفندها، می تواند تأثیر چشم گیری در پاکیزگی اجاق گاز ها داشته باشد.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

ترفندهایی که برای تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو به کار می رود

  1. استفاده از لیمو یا آب لیمو، اولین مواد برای تمیز کاری سطوح اجاق گاز و ماکروویو می باشد.
  2. سرکه بعد از لیمو، راحت ترین مواد طبیعی برای پاک کردن اجاق گاز و ماکروویو می باشد. البته باید گفت که بوی سرکه تا مدتی فضای منزل تان را نامطبوع می کند.
  3. استفاده از جوش شیرین، برای براق کردن و زدودن چربی و جرم از سطح ماکروویو و اجاق گاز به راحتی امکان پذیر می باشد.
  4. مایع ظرفشویی پر کاربردترین و شایع ترین ماده، برای تمیزکردن چربی های روی سطوح اجاق گاز و همچنین ماکروویو می باشد. مایع ظرفشویی برای بعد از هر بار استفاده از ماکروویو و یا اجاق گاز بسیار مناسب می باشد.
  5. استفاده از الکل نیز برای تمیز کردن کثیفی و چربی های روی سطح اجاق گاز و داخل ماکروویو مناسب است.
  6. تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو، با استفاده از صابون نیز امکان پذیر می باشد. ولی در کل می توان گفت که استفاده از صابون در میان کاربران بسیار رایج نیست.

 

تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو با استفاده از لیمو یا آبلیمو

لیمو ماده ای کاملاً طبیعی می باشد که یکی از ترفندهای عالی برای تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو می باشد. چند قطره از آب لیموی طبیعی و یا آبلیموی دیگر را بر روی سطح مورد نظر بپاشید، سپس بعد از گذشت چند دقیقه، با استفاده از یک پارچه نرم یا حوله، شروع به تمیز کردن اجاق گاز نمایید. هم چنین برای تمیز کردن داخل ماکروویو، می توانید چند قطره لیمو و یا یک تکه از لیمو را درون ظرف مخصوص نشکن، همراه با مقداری آب مخلوط کنید و درون دستگاه قرار دهید و بگذارید تا چند دقیقه محلول گرم شود.

بعد از بخار کردن محلول، اندکی صبر کنید تا بخار به طور کامل درون دستگاه را پرکند. سپس درب را باز کرده و کاسه یا ظرف مخصوص را از درون دستگاه بیرون بیاورید و با استفاده از پارچه ای مرطوب دیواره ها و تمام قسمت های اجاق ماکروویو را تمیز کنید. توجه کنید که قسمت هایی را که قابل شستشو می باشند، با آب گرم و شوینده به خوبی بشویید. سعی کنید بعد از خشک شدن کامل اجاق ماکروویو درب آن را ببندید.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو با استفاده از سرکه

سرکه نیز یکی از بهترین مواد طبیعی و قابل دسترس برای تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو می باشد. اگر اجاق گاز شما چربی کمی دارد، استفاده از سرکه بهترین راهکار برای تمیز کردن آن می باشد. برای تمیز کردن اجاق گاز مقداری از سرکه را بر روی اجاق گاز اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید تا چربی های روی گاز حل شود. سپس با استفاده از یک دستمال تمام سطوح گاز را به خوبی تمیز و پاکیزه کنید.

هم چنین برای تمیز کردن داخل ماکروویو، مقداری از سرکه سفید را داخل کاسه ای مخصوص با مقداری آب مخلوط کنید و آن را برای پنج دقیقه در ماکروویو گرم کنید. بعد از چند دقیقه که بخار درون دستگاه پخش شد، کاسه را خارج کنید و درون ماکروویو را با پارچه ای نرم و لطیف به خوبی تمیز کنید.

 

تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو با استفاده از جوش شیرین

برای پاک سازی اجاق گاز، جوش شیرین نیز به عنوان یک پاک کننده ی طبیعی مطرح است. برای تمیز کردن اجاق گاز، ابتدا خمیری از جوش شیرین و آب داغ تهیه کنید، سپس روی سطح گاز را به این خمیر آغشته کنید. اجازه دهید یک ربع این خمیر روی سطح گاز باقی بماند، سپس با یک کهنه سطح اجاق گاز را به خوبی تمیز و عاری از هرگونه کثیفی و چربی نمایید. هم چنین برای تمیز کردن داخل ماکروویو، همانند سرکه و آبلیمو عمل کنید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک کاسه آب حل کنید.

سپس کاسه را داخل ماکروویو قرار دهید و آن را برای پنج دقیقه گرم کنید. بعد از گرم شدن محلول و بخار شدن آن اجازه دهید تا رطوبت به خوبی کثیفی ها و چربی ها را نرم کند، بدون این که درب اجاق را باز کنید. بعد از گذشت چند مین درب اجاق ماکروویو را باز کنید و به وسیله یک دستمال اقدام به تمیز کردن داخل ماکروویو کنید. دقت کنید که به جای آب، می توانید سرکه را با جوش شیرین مخلوط کنید و از آن برای تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو استفاده کنید.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو با استفاده مایع ظرفشویی

بیشتر کاربران هنگام تمیز کردن اجاق گاز و یا ماکروویو از مایع ظرفشویی استفاده می کنند. می توانید مقداری مایع ظرفشویی را در مقداری آب داغ بریزید و با هم قاطی کنید. سپس یک اسکاج را آغشته به محلول کنید و بر روی سطح مورد نظر بمالید، بعد با یک دستمال مرطوب آن را به خوبی تمیز کنید. این روش نیز می تواند تا حدودی برای از بین بردن لکه ها و چربی های مواد غذایی مؤثر وکارساز باشد.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو با استفاده از الکل

آیا تا به حال شنیده اید که از الکل نیز می توان برای تمیز کردن چربی های اجاق گاز و ماکروویو استفاده کرد؟ برای این کار لازم است که یک پنبه را به الکل آغشته کنید و بر روی سطح کثیف گاز بمالید. یا می توانید یک مسواک بدون استفاده را به الکل آغشته کنید و بر روی کثیفی های اجاق ها به خوبی بمالید. بعد از گذشت چند دقیقه با یک دستمال به خوبی سطح را پاک و تمیز کنید. البته فراموش نکنید که برای انجام این کار، حتماً باید شعله های گاز خاموش باشد.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو با استفاده از صابون

تعجب نکنید، صابون نیز یکی از ترفندهای دیگر تمیز کردن اجاق گاز و ماکروویو می باشد. برای انجام این کار یک صابون را رنده بزنید و درون ظرفی آن را نگهداری کنید. هر موقع که خواستید اجاق خود را تمیز کنید، مقدار کمی از صابون رنده شده را با آب گرم قاطی کنید، سپس با استفاده از یک پارچه محلول را بر روی سطح اجاق گاز و یا درون ماکروویو خود به خوبی بمالید و با استفاده از یک دستمال تمیز کنید. سپس در عرض چند دقیقه شاهد تمیزی اجاق گاز و ماکروویو خود خواهید شد.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

کلام آخر مقاله ترفندهای تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

با خواندن و مطالعه این مقاله در جریان خواهید بود که همیشه نیاز به صرف هزینه زیادی برای خرید انواع شوینده ها و پاک کننده های گران قیمت نیست. بلکه ترفندهای بسیار ساده و تأثیرگذار، با استفاده از مواد طبیعی برای تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو وجود دارد که حداقل یکی از آن ها همیشه در خانه موجود می باشد و می توانید از آن برای پاکسازی و زدودن چربی ها و لکه های کثیف اجاق گازها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که همیشه استفاده از مواد طبیعی را برای تمیز کردن لوازم منزل خود در اولویت قرار دهید؛ زیرا استفاده از برخی شوینده ها که حاوی مقداری مواد شیمیایی می باشند، ممکن است برای سلامتی افراد مضر و خطرناک باشد.

 

تمیز کردن اجاق گاز و اجاق ماکروویو

 

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران