امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

ایرادهای شایع در چای ساز

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۳/۵ چهارشنبه
ایرادهای شایع در چای ساز
چکیده این مقاله: در این مقاله سعی داریم مشکلات رایجی که ممکن است برای چای ساز به وجود بیاید برای شما بیان کنیم و تا حد امکان شما را با این مشکلات و برطرف کردن آن ها آشنا کنیم.
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • 0 نظر
 • 527 بازدید

مشکلات اصلی در چای ساز

با توجه به محبوبیت چای در بین مصرف کنندگان، باید گفت امروزه بیشتر افراد دستگاه چای ساز را به سماور ترجیح می دهند؛ زیرا هم قیمت آن مناسب تر است و هم چای ساز نسبت به سماور آب را سریع تر می جوشاند و آماده ی استفاده می کند. هم چنین به دلیل سهولت کار و اشغال کردن فضای کم چای ساز، این دستگاه به یکی از لوازم ضروری برای بیشتر خانه دارهای عزیز تبدیل شده است. خلاصه بهتون بگیم که با توجه به محبوبیت این دستگاه، ممکن است مشکلات پیش آمده برای چای ساز باب میل هیچ کدام از کاربران نباشد. باید گفت که مشکلات ساده و رایجی می توانند، باعث از کار افتادن چای ساز شما شوند؛ بنابراین ما سعی کرده ایم که در این مقاله مشکلات رایجی که ممکن است برای هر چای سازی به وجود بیاید برای شما بازگو کنیم و تا حد امکان شما را با این مشکلات و برطرف کردن آن ها آشنا کنیم.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

 

مشکلات رایج چای ساز کدام ها می باشند؟ 

 1. روشن نشدن دستگاه چای ساز
 2. به جوش نیامدن آب توسط دستگاه چای ساز
 3. گرم نشدن سینی دستگاه چای ساز
 4. خاموش نشدن دستگاه چای ساز بعد از به جوش آمدن آب
 5. خاموش شدن دستگاه چای ساز قبل از به جوش آمدن آب
 6. کار کردن مداوم دستگاه چای ساز
 7. پریدن فیوز برق هنگام روشن کردن دستگاه چای ساز

 

روشن نشدن دستگاه چای ساز

یکی از مشکلات رایج چای ساز، روشن نشدن دستگاه می باشد. روشن نشدن چای ساز ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد. خرابی دو شاخه یا سیم رابط، برق نداشتن پریز، معیوب شدن دکمه ی قطع و وصل دستگاه، خرابی برد و یا آسیب دیدن قطعه ای از چای ساز. هر کدام از این مشکلات رایج به نوبه ی خود می توانند باعث روشن نشدن چای ساز شوند.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

 

به جوش نیامدن آب توسط دستگاه چای ساز

یکی از علت های اصلی گرم شدن و داغ شدن چای ساز وجود المنت موجود در دستگاه می باشد. اگر بنا به هر دلیلی المنت چای ساز معیوب شده باشد، دستگاه عملکرد درست خود را از دست می دهد. در نتیجه چای ساز آب را به جوش نمی آورد. المنت، با تبدیل جریان الکتریکی به گرما عمل جوشاندن آب را انجام می دهد؛ بنابراین با تعویض المنت مشکل دستگاه برطرف خواهد شد اما باید توجه کنید که تعویض این قطعه حتماً باید توسط تعمیرکار مخصوص صورت بگیرد.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

 

گرم نشدن سینی دستگاه چای‌ساز

و اما سینی چای ساز، یکی از اصلی ترین اجزای چای ساز می باشد. سینی چای ساز وظیفه ی گرم نگه‌داشتن کتری و قوری را بر عهده دارد. سینی چای ساز ممکن است بنا به دلایلی دچار مشکل و آسیب شود. ممکن است مشکلات به وجود آمده از قبیل خرابی برد دستگاه، معیوب شدن کلید روشن و خاموش، آسیب دیدن سایر قطعات دستگاه و اتصالات برقی چای ساز باشد. در نتیجه این مشکلات سینی چای ساز عمل گرم شدن را انجام نمی دهد. برای بررسی بیشتر و رفع مشکل سینی چای ساز کار را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

 

خاموش نشدن دستگاه چای ساز بعد از به جوش آمدن آب

یکی دیگر از مشکلات رایج در چای ساز خاموش نشدن دستگاه می باشد. اکثر چای سازها مجهز به سنسور دما می باشند که وظیفه ی خاموش و روشن کردن چای ساز در دمای مشخص را بر عهده دارند. در صورتی که سنسور دمای دستگاه خراب شود، اگر آب چای ساز به جوش آمد چای ساز خاموش نمی شود. در این صورت باید سنسور دمای چای ساز تعویض شود.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

 

خاموش شدن دستگاه چای ساز قبل از به جوش آمدن آب

یک احتمال دیگر هم وجود دارد که دستگاه قبل از این که آب را بجوشاند خاموش می شود، باید گفت که در این شرایط هم مشکل از سنسور دمای چای ساز می باشد و با تعویض کردن آن مشکل برطرف خواهد شد.

کار کردن مداوم دستگاه چای ساز

کار کردن مداوم چای ساز یکی دیگر از مشکلات چای ساز می باشد. کار کردن مداوم دستگاه باعث نگرانی کاربران می شود و از این که چای ساز بعد از جوشاندن آب خاموش نمی شود نگرانند؛ اما باید گفت که باز هم مشکل از سنسور دمای چای ساز می باشد که چاره ای جز عوض کردن آن نیست.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

 

پریدن فیوز برق هنگام روشن کردن دستگاه چای ساز

آیا این اتفاق برای چای ساز شما پیش آمده است که با روشن کردن دستگاه فیوز برق بپرد؟ باید گفت که قطعاً اتصالات درون چای ساز با مشکل مواجه شده است. در چنین شرایطی باید از روشن کردن دوباره ی دستگاه خودداری کنید و تا زمانی که مشکل چای ساز توسط تعمیرکار برطرف نشده است از آن استفاده نکنید.

 

رعایت نکات مهمی که در نگهداری کردن صحیح از چای ساز به کارتان می آید

 • هنگامی که می خواهید آب درون کتری چای ساز بریزید، بهتر است کتری را از روی سینی بردارید و سپس کتری را پرکنید تا آب بر روی سینی ریخته نشود و با اتصال یا خرابی سینی مواجه نشوید. بعد از پر کردن کتری آن را به صورت صحیح بر روی جای خود قرار دهید
 • دستگاه چای ساز باید دور از دسترس کودکان قرار گیرد تا از احتمال به وجود آمدن سانحه ی ناخوشایند جلوگیری شود
 • زمانی که می خواهید چای ساز را تمیز کنید، ابتدا دو شاخه ی آن را از پریز برق بکشید. سپس در صورت گرم بودن دستگاه، صبر کنید تا خنک شود و بعد شروع به تمیز کردن آن نمایید
 • هر چند که روشن ماندن چای ساز و تمام شدن آب آن باعث سوختن کتری نمی شود، اما بهتر است همیشه محض اطمینان مراقب میزان آب موجود در کتری باشید
 • از کتری چای ساز برای جوشاندن مایعات به غیر از آب خودداری کنید
 • دقت کنید که برای رسوب زدایی چای ساز، با مواد مخصوص عمل رسوب زدایی را انجام دهید
 • سعی کنید هنگامی که می خواهید چای ساز را روشن کنید، برای جلوگیری از خطر آتش سوزی و یا برق گرفتگی دستگاه را در محیط مرطوب قرار ندهید
 • در صورتی که چای ساز دچار مشکل شده باشد، بهتر است که خودتان خودسرانه دست به کار نشوید. برای تعمیر دستگاه، چای ساز را نزد تعمیرکار متخصص و حرفه ای ببرید و یا از او بخواهید برای بررسی و تعمیر دستگاه در منزل شما حضور یابد

 

سخن پایانی

بدون شک نمی توان گفت که چای ساز، یا هر دستگاه دیگری می توانند کاملاً بدون عیب و ایراد باشند و هیچ مشکلی برایشان پیش نیاید؛ اما این را می توان گفت که استفاده ی صحیح، مراقبت و نگهداری کردن درست از چای ساز، می تواند باعث طول عمر مفید دستگاه و عملکرد بهتر آن شود. در چنین شرایطی شاید بعد از مدت طولانی استفاده از چای ساز با مشکل و خرابی دستگاه مواجه شوید.

 

مشکلات رایج در چای ساز|

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران