امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید چای ساز

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۳/۶ پنج شنبه
راهنمای خرید چای ساز
چکیده این مقاله: هدف اصلی از نوشتن راهنمای خرید چای ساز این است که شما عزیزان با انواع مدل چای ساز آشناشوید و سپس با توجه به بودجه و سلیقه ی خود بهترین مدل را انتخاب نمایید.
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • 0 نظر
 • 405 بازدید

راهنمای کامل خرید چای ساز

چای جزء محبوب ترین نوشیدنی گرم در میان ما ایرانی ها می باشد. در کنار این نوشیدنی محبوب و مرسوم، آماده کردن فوری آن نیز بسیار مهم می باشد. آماده شدن چای با سماور و کتری ممکن است کمی زمان بر باشد، بنابراین بسیاری از کاربران در زندگی مدرن امروزی ترجیح می دهند دستگاه چای ساز را خریداری کنند. تا در اسرع وقت چای تازه و خوش طعم برای آن ها آماده شود، زیرا چای سازها سرعت بالایی در به جوش آوردن آب دارند. آیا تنها خریداری کردن چای ساز برایتان مهم است؟ آیا هنگام خرید چای ساز کیفیت، کارایی و نوع برند دستگاه را در نظر می گیرید؟ یا تنها هدف شما خریداری کردن یک چای ساز برای آماده کردن سریع چای می باشد. باید گفت که اگر بدون در نظر گرفتن ملاک های مورد نظر چای ساز را خریداری می کنید، ممکن است دچار اشتباه و نارضایتی در خرید خود شوید. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله، نکات مهمی را برای خرید چای ساز به شما ارائه دهیم تا موفق به خرید بهترین نوع چای ساز شوید.

 

چای سازهای موجود در بازار به سه دسته ی زیر تقسیم می شوند:

 1. چای ساز بالا و پایین یا دم آورها
 2. چای ساز بدون قوری
 3. چای ساز دارای استند

 

چای ساز بالا و پایین یا دم آورها

در این مدل از چای ساز، قوری بالای کتری قرار می گیرد و با تماس بخار آب کتری به زیر قوری، حرارت ملایمی از بخار آب به آن می رسد و چای درون قوری به آرامی دم می کشد. دم کشیدن چای در این چای ساز مانند سماور و قوری می باشد و چای، عطر و بوی خود را به طور کامل حفظ خواهد کرد.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

چای ساز بدون قوری

در این مدل چای سازها به دلیل کارایی کم و کیفیت پایین، به خوبی مورد استقبال کاربران قرار نگرفته است. در این مدل محصولات محفظه ای داخل کتری قرار دارد، که از این طریق چای درون محفظه دم می کشد. در بعضی از برندهای چای ساز، محفظه ی درون آن بعد از دم کشیدن چای به صورت آسانسوری بالا می آید.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

چای ساز دارای استند

این مدل از چای ساز، نسبت به دو مدل دیگر چای سازها مورد استقبال بیشتر کاربران قرار گرفته است و در بیشتر خانه ها قابل مشاهده می باشد. هم چنین در این مدل چای سازها، تایمر و امکان تنظیم درجه ی حرارت آب ممکن شده است. این نوع محصولات چای ساز دارای یک استند می باشند، که بر روی آن یک صفحه برای قرار گیری قوری چای ساز وجود دارد. با گرم شدن این صفحه، چای درون قوری به آرامی شروع به دم کشیدن خواهد کرد. باید دقت کنید که قوری به مدت طولانی روی صفحه قرار نگیرد زیرا همان طور که در جریان هستید چای با دم کشیدن بیش از حد عطر و طعم خود را تا حدودی از دست خواهد داد.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

نکات مهم برای خرید چای ساز کدام ها می باشند؟

 • جنس بدنه کتری برقی چای ساز
 • جنس قوری چای ساز
 • میزان مصرف برق و انرژی چای ساز
 • نشان گر میزان آب درون چای ساز
 • قطع کن خودکار چای ساز
 • صافی دهانه کتری چای ساز
 • حالت گرم نگهدارنده.
 • دسته ی نگهدارنده بدنه چای ساز
 • وجود تایمر در چای ساز
 • تنظیم کننده درجه حرارت

 

جنس بدنه کتری برقی چای ساز

توجه به جنس بدنه چای ساز، می تواند یکی از نکات خیلی مهم در راهنمای خرید چای ساز باشد. ممکن است بسیاری از افراد در هنگام خریدن چای ساز فقط از جنبه ی زیبایی ظاهر به دستگاه نگاه کند و جنس آن را مد نظر نگیرند. جنس بدنه چای ساز ممکن است شیشه، پلاستیک و یا استیل باشد. بنابراین می توان گفت که جنس چای ساز بر کیفیت آب و چای تأثیر مستقیم می گذارد. چای ساز پلاستیکی، ممکن است به چایی شما نوعی طعم و مزه بدهد که می تواند برای شما ناخوشایند باشد. چای ساز شیشه ای، به مرور زمان جرم می گیرد و چای ساز بدنه استیل، خیلی زود داغ می شود. بنابراین باید گفت هر کدام از چای سازها دارای معایب و مزایایی می باشند. پس توصیه می کنیم هنگام خرید چای ساز به کیفیت بدنه ی آن توجه کنید. و با بررسی کردن میزان معایب و مزایای هر کدام از آن ها اقدام به خرید چای ساز نمایید.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

جنس قوری چای ساز

جنس قوری چای ساز می تواند پیرکس، استیل و یا چینی باشد. ممکن است افراد زیادی در حین خریدن چای ساز قوری استیل را انتخاب کنند و دلیل آن هم نشکستن قوری و داشتن ظاهر زیبای آن می باشد. اما باید گفت که قوری های چینی و پیرکس بهترین کیفیت را برای دم کردن چای به شما ارائه می دهند. اما کتری استیل خیلی زود باعث تغییر رنگ و طعم چایی خواهد شد. بنابراین اگر کیفیت و طعم بالای چای برای شما مهم است چای ساز دارای قوری پیرکس و یا چینی را برای خریدن انتخاب کنید.

 

میزان مصرف برق و انرژی چای ساز  

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید چای ساز، توجه کردن به میزان مصرف برق دستگاه می باشد. در کل معمولاً چای سازها در محدوده ی 1800 تا 2200 وات برق مصرف می کنند. اگر این عدد بیشتر باشد میزان مصرف برق و انرژی نیز بالا می رود.

 

نشان گر میزان آب درون چای ساز

در راهنمای خرید چای ساز، در نظر گرفتن نشان گر میزان آب درون چای ساز را فراموش نکنید. در برخی از مدل های چای ساز با بدنه ی پلاستیکی و استیل، که آب درون آن قابل مشاهده نیست یک نشانگر بر روی کتری آن تعبیه شده است. تا کاربران بتوانند به راحتی میزان آب درون دستگاه را مشاهده کنند.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

قطع کن خودکار چای ساز

یکی از قابلیت های مهم چای ساز، قطع کن خودکار دستگاه می باشد. داشتن قطع کن اتوماتیک در چای ساز باعث می شود به محض جوشیدن آب، دستگاه به صورت خودکار خاموش شود و چای شما هم چنان گرم باقی بماند بدون این که طعم خود را از دست بدهد. در نتیجه مصرف برق و انرژی نیز پایین می آید.

 

صافی دهانه کتری چای ساز

صافی دهانه ی کتری، از وارد شدن رسوبات به داخل قوری و یا لیوان چای جلوگیری می کند. نوع این صافی پلاستیکی یا فلزی می باشد. صافی در دهانه ی خروجی آب قرار می گیرد و در بعضی از کتری ها قابل شستشو می باشد. به صافی هایی که قابلیت جدا شدن را دارند پرتابل گفته می شود، این نوع صافی ها نسبت به صافی های ثابت از مزیت بیشتری برخوردار هستند.

 

حالت گرم نگهدارنده

حالت گرم نگهدارنده ی چای ساز، این امکان را به کاربران می دهد که چای خوش طعم و گرم را میل کنند. گرم نگه داشتن چای، یکی از قابلیت های مهم چای ساز می باشد. این بخش از دستگاه کمک می کند تا محتوای درون کتری و قوری هم چنان گرم باقی بماند بدون اینکه چای کیفیت خود را از دست بدهد.

 

دسته ی نگهدارنده بدنه چای ساز

دسته ی نگهدارنده ی بدنه ی چای ساز، باید از جنسی باشد که زیاد داغ نشود و بتواند وزن چای ساز را متحمل شود. زیرا دسته ی بسیاری از چای سازها، به محض قرار گرفتن در معرض حرارت داغ می شوند و تغییر حالت می دهند و یا در اثر استفاده ی مداوم از چای ساز دسته ی دستگاه می شکند.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

وجود تایمر در چای ساز

وجود تایمر در چای سازها، باعث می شود که کاربران بتوانند زمان را طوری تنظیم کنند که دستگاه بعد از مدتی به صورت اتوماتیک خاموش شود. هم چنین زمانی که مشغول انجام دادن کاری هستید با تنظیم کردن تایمر دستگاه، دیگر نیازی به حضور شما برای خاموش کردن نیست و چای ساز در زمان مشخص تعیین شده خاموش خواهد شد.

 

تنظیم کننده ی درجه حرارت

در بعضی از دستگاه های چای ساز استند دار، یک ویژگی تحت عنوان درجه حرارت وجود دارد. که در آن می توانید میزان درجه حرارت را به دلخواه خودتان تنظیم کنید. هم چنین با وجود داشتن چنین قابلیت و کارایی در دستگاه کاربران می توانند آب را زودتر یا دیرتر به وسیله ی چای ساز به جوش بیاورند.

 

راهنمای خرید چای ساز

 

سخن پایانی

امیدواریم که نوشتن این مقاله برای کاربران عزیز مورد قبول و مفید واقع شود، و هر یک از افراد در هنگام خرید چای ساز، با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله بتوانند بهترین ها را خریداری کنند. در ضمن فراموش نکنید که در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده، نیز می تواند نکته ای مهم برای رعایت کردن هنگام خرید این دستگاه باشد. حالا انتخاب با شماست که تشخیص دهید، که کدام چای ساز بهتر است و خرید کدام یک از هر لحاظ برای شما به صرفه تر می باشد. بنابراین با اندکی دقت و کنجکاوی می توانید، در هنگام خرید هر وسیله ای صاحب بهترین آن، از لحاظ کیفیت و کارایی شوید.

 

راهنمای خرید چای ساز


مقالات مرتبط:

 1. علت اصلی صدای چای ساز و برطرف نمودن عیب های آن
 2. ایرادهای شایع در چای ساز
درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران