امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نحوه کار کردن و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱/۱۷ سه شنبه
نحوه کار کردن و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ
چکیده این مقاله: ما در این مقاله می خواهیم آموزش کارکردن، برنامه های متنوع شستشو و نحوه ی استفاده از پنل نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.
 • زمان مطالعه : 15 دقیقه
 • 0 نظر
 • 424 بازدید

نحوه کار کردن و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

آموزش کار کردن، برنامه های شستشو و نحوه ی استفاده از پنل نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ

باید گفت امروزه ماشین لباسشویی جزء یکی از ضروری ترین وسایل برای هر خانه ای می باشد. به ندرت دیده می شود که خانه ای بدون ماشین لباسشویی باشد. گفتنی است که ماشین لباسشویی سامسونگ طرفداران زیادی به خود جلب کرده است که همگی از استفاده از آن احساس خرسندی و رضایت کامل را دارند. شرکت سامسونگ با استفاده از بهترین و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته است که ماشین لباسشویی های خود را بسیار با کیفیت روانه ی بازار کند.

این دستگاه وسیله ای بسیار با ارزش می باشد که تقریبا نیمی از کار خانه را بر دوش می کشد. با داشتن ماشین لباسشویی سامسونگ خیالتان بابت شستن لباس ها، پتوها، پرده ها و غیره همیشه راحت است. ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند کاری را که برای شما خیلی سخت و وقت گیر است در اسرع وقت به بهترین نحو ممکن برای شما انجام دهد. بنابراین وظیفه ی شما در قبال این وسیله ی کارا و با ارزش این است که به خوبی از آن نگهداری و مراقبت کنید. ما در این مقاله می خواهیم نحوه ی کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ و همچنین برنامه های شستشوی آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

 

نحوه کار کردن و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

بعد از اینکه شما ماشین لباسشویی سامسونگ را با توجه به نیازهای روزانه ی خود و تعداد اعضای خانواده انتخاب و خریداری کردید نوبت به محل قرار گیری و نصب دستگاه می رسد. لطفا نکات زیر را برای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی سامسونگ رعایت کنید.

 • ماشین لباسشویی سامسونگ را بر روی سطحی صاف و تراز قرار دهید، تا هنگامی که روشن است از سر جای خود حرکت نکند و یا دچار لرزش نشود.
 • حتما نصب دستگاه ماشین لباسشویی را به تکنسین نصاب مخصوص شرکت سامسونگ بسپارید.
 • پریزی را برای وصل کردن ماشین لباسشویی سامسونگ انتخاب کنید که کاملا به آن دسترسی داشته باشید.
 • از گردش مناسب هوا در اطراف ماشین لباسشویی سامسونگ مطمئن شوید.
 • محل قرار گیری دستگاه باید طوری باشد که در صورت بروز هر گونه مشکل تعمیرکار بتواند به خوبی به همه ی قسمت های ماشین لباسشویی دسترسی داشته باشد.
 • ماشین لباسشویی سامسونگ نباید در جاهای خیلی گرم و در جاهای خیلی سرد نصب شود.
 • هرگز سعی نکنید برای تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ زیر آن چوب و یا هر شئ دیگری قرار دهید.
 • برای اتصال ماشین لباسشویی سامسونگ به برق حتما از محافظ استفاده کنید.
 • نصب ماشین لباسشویی سامسونگ باید در محلی باشد که به راحتی امکان دسترسی به آب و پریز برق وجود داشته باشد.

حالا که مراحل نصب به خوبی و با دقت کامل به اتمام رسید، باید برای استفاده ی صحیح و بدون مشکل دفترچه ی راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ را به خوبی مطالعه کنید تا از همه ی قابلیت ها و توانایی های این دستگاه با خبر شوید. همچنین می توانید با عمل کردن به دستورالعمل هایی که در دفترچه ی راهنما ذکر شده است، بیشترین بهره وری را از ماشین لباسشویی سامسونگ داشته باشید.

 

آموزش کار کردن، برنامه های شستشو و نحوه ی استفاده از پنل نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ

 

آموزش کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ

1- روشن شدن دستگاه با فشار دادن دکمه power یا همان استارت شروع می گردد.  یکی از راه های آموزش درست کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ این است که قبل از این که دستگاه ماشین لباسشویی را روشن کنید، سعی کنید مقدار مناسبی از لباس ها را با توجه به ظرفیت دستگاه داخل لباسشویی بریزید. هیچ گاه بیشتر از ظرفیت دستگاه، لباس داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا دستگاه برای شستشوی لباس ها به فضای خالی نیاز دارد و سعی کنید که حجم لباس ها نیز خیلی کمتر از ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی نباشند. حال محفظه جاپودری را باز کرده و در بخش بزرگتر آن مقدار مناسب از پودر شوینده را بریزید. دقت کنید که ریختن مقدار زیادی از شوینده ها باعث بهتر تمیز شدن البسه ها نمی شود. بلکه به مرور زمان باعث خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ خواهد شد. اگر دقت کرده باشید داخل محفظه ی جا پودری قسمت های کوچکتری نیز برای ریختن مایع نرم کننده وجود دارد. سعی کنید برای کار کردن صحیح با ماشین لباسشویی، هنگام ریختن شوینده ها به دقت هر شوینده ی مخصوص را در جای خود بریزید.

2- یکی از راه های صحیح دیگر آموزش کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ، شامل این نکته می شود که دستگاه باید حتما مستقیما به پریز برق متصل شود و نباید از سه راهی و سایر واسطه های دیگر استفاده شود.

3- حتما قبل از این که لباس ها را داخل دستگاه قرار دهید به خوبی داخل همه ی جیب ها را بگردید تا اگر هر گونه اشیائی داخل جیب ها باشد آن ها را در بیاورید. زیرا با وجود اشیاء موجود در جیب ها به محفظه ی داخل ماشین لباسشویی آسیب وارد می شود و ممکن است باعث گرفتگی فیلتر تخلیه نیز شود. 

4- این نکته نیز می تواند یکی از راه های تاثیر گذار آموزش کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. برای اینکه بتوانید درست از دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید و دستگاه شما تمیز و سالم بماند لازم هر چند وقت یک بار بعد از استفاده، دستگاه خود را به صورت خالی روشن کنید و کمی مایع شوینده و یا سرکه به کشو پودری ماشین لباسشویی سامسونگ اضافه کنید. دمای آب دستگاه را در بیشترین درجه قرار دهید تا چند دقیقه ماشین لباسشویی کار کند. در این صورت است که می توانید از رشد باکتری ها و رسوبات داخل دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری کنید.

5- برای استفاده ی صحیح از ماشین لباسشویی سامسونگ، البسه ها را بر اساس نوع و جنس و همچنین میزان کثیفی آنها، برنامه ی مناسب برای سیکل شستشو را انتخاب کنید. علاوه بر برنامه شستشو، با انتخاب گزینه های موجود بر روی پنل کاربری می توانید تنظیمات اضافی اعم از تعداد مراحل آب کشی، برنامه خشک کن لباس ها، مدت زمان شستشو و… بر روی ماشین لباسشویی سامسونگ تنظیم کنید.

6- برای آموزش صحیح یادگیری استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ، اجازه ندهید تحت هیچ شرایطی کودکان به ماشین لباسشویی دسترسی داشته باشند. به ویژه هنگامی که دستگاه در حال کار کردن می باشد. با انجام این کار نه تنها به خوبی از ماشین لباسشویی خود نگهداری می کنید، بلکه نکات ایمنی را نیز رعایت کرده اید.

7- همان طور که بر روی دفترچه ی راهنمای لباسشویی سامسونگ آموزش کار کردن با آن درج شده است، به هیچ عنوان نباید زمانی که دستگاه روشن است سعی کنید به زور درب دستگاه را باز کنید.

8- پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ و شستشوی لباس ها، لاستیک دور درب دستگاه را به خوبی تمیز کنید.

9- زمانی که می خواهید البسه ها را برای شستشو در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ قرار دهید، سعی کنید آن ها را برای مدت طولانی درون دستگاه نگهداری نکنید. زیرا با این کار برای رشد میکروب ها و باکتری ها جای خوش می کنید. همچنین زمانی که شستشوی لباس ها به اتمام رسید دو یا سه دقیقه بعد لباس ها را بیرون بیاورید. زیرا رطوبت لباس ها ممکن است به مخزن ماشین لباسشویی صدمه وارد می کند.

10- زمانی که در حال قرار دادن لباس ها در دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ هستید، سعی کنید لباس هایی را که زیپ دار هستند برعکس کنید و یا زیپ آن ها را ببندید. شاید توجه کرده باشید که وقتی لباس هایی را که زیپ دارند داخل ماشین لباسشویی هستند، صدای برخورد آن را به درب شیشه ای دستگاه می شنوید و این عمل باعث خط و خش روی صفحه ی درب دستگاه و همچنین محفظه ی داخل دستگاه می شود و به دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ آسیب وارد می شود.

11- تمیز کردن فیلتر تخلیه ی ماشین لباسشویی را به صورت دوره ای فراموش نکنید. زیرا بعد از مدتی فیلتر تخلیه، موها و آشغال های ریز کوچکی به خود می گیرد که برای کارکرد درست ماشین لباسشویی خود باید حتما فیلتر را بشویید و خشک کنید. همچنین جای فیلتر را با پارچه کاملا تمیز کرده و آن را سر جای خود در دستگاه ماشین لباسشویی قرار دهید.

 

آموزش کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ

 

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 حالا نوبت به بررسی کردن و توضیح دادن برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ می رسد. هر روزه تکنولوژی شرکت سامسونگ رو به برتری و بهتر بودن می باشد. بنابراین این امکان وجود دارد که برنامه های شستشوی جدیدتری را به ماشین لباسشویی سامسونگ اضافه کنند. خرید ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند بهترین انتخاب شما از بین ماشین های لباسشویی دیگر باشد. در ادامه ما می خواهیم به شرح دادن برخی از این برنامه های شستشو ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم.

 با چرخاندن ولوم انتخاب برنامه می توانید هنگام کار کردن با دستگاه، برنامه ی شستشو را مناسب با لباس های خود انتخاب کنید.

 

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

برنامه ی شستشوی DAILY WASH ( شستشوی روزانه ) 

این برنامه ی شستشو، برای لباس های روزانه که در حد خیلی کمی ممکن است کثیف شده باشند مناسب است. همچنین برای لباس هایی که فقط کمی بو می دهند و یا لباس های زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برنامه ی شستشوی  SUPER ECO WASH ( شستشوی فوق العاده اقتصادی )

شسشوی فوق العاده اقتصادی و بهینه ترین حالت شستشو در لباسشویی سامسونگ حالت SUPER ECO WASH است. با استفاده از این حالت در مصرف برق و آب بسیار صرفه جویی می شود. این برنامه، عملکرد پیش شستشو ندارد. زمان شستشو 90 دقیقه، سرعت چرخش 1200 دور در دقیقه تنظیم شده است.

 

برنامه ی شستشوی DARK GARMENT ( لباس تیره ) 

این برنامه مخصوص لباس های تیره می باشد. در این برنامه ی شستشو، آبکشی های اضافی و سرعت چرخش کاهش یافته و البسه های تیره رنگ با ملایمت شسته می شوند.

 

برنامه ی شستشوی BEDDING ( ملزومات رختخواب ) 

برای شستشو با این برنامه حداکثر وزن لباس ها باید 2 کیلوگرم باشد. این برنامه ی شستشو برای روتختی، ملافه، روکش لحاف و ... مناسب است.

 

برنامه شستشوی COTTON ( لباس های کتان ) 

این برنامه ی شستشو برای لباس های کتان، لباس های رنگی سبک، لباس خواب، پیراهن، پیژامه و ... مناسب است. دمای مناسب برای این برنامه ی شستشو 60 درجه می باشد.

 

برنامه ی شستشوی WOOL ( لباس های پشمی ) 

این برنامه ی شستشو مخصوص لباس های پشمی می باشد. البته نباید لباس ها خیلی سنگین باشند و باید قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را داشته باشند. دمای مناسب برای این برنامه ی شستشو 40 درجه می باشد.

 

برنامه ی شستشوی AIR WASH ( ضدعفونی کننده لباس ها ) 

این برنامه ی شستشو برای از بین بردن و رفع بوی بد لباس ها می باشد. اگر لباس هایتان بوی نامطبوعی به خود گرفته اند حتما از این برنامه ی شستشو استفاده کنید.

 

برنامه ی شستشوی SUPER SPEED ( سرعت فوق العاده ) 

در این برنامه ی شستشو، پمپ های حباب ساز فعال می شوند و لباس های شما با کیفیت بالاتر و مدت زمان کمتری به خوبی شستشو داده می شوند.

 

برنامه ی شستشوی RINSE+SPIN ( آب کشی+خشک کن ) 

از این برنامه ی شستشو برای آب کشی یا خشک کردن لباس های عادی استفاده می شود. همچنین برای اضافه شدن یک مرحله ی شستشو پس از اضافه کردن نرم کننده باید از این برنامه ی شستشو استفاده کرد.

 

برنامه ی شستشوی OUTDOOR CARE ( مراقبت در فضای باز ) 

از این برنامه ی شستشو، برای شستشوی لباس های زخیم بیرون از خانه مانند کاپشن، لباس های ورزشی، لباس اسکی استفاده می شود. همچنین این برنامه مناسب شستشوی پارچه ها، الیاف و لباس های کشی می باشد.

 

برنامه ی شستشوی DELICATE ( شستشوی لباس های ظریف ) 

این برنامه ی شستشو برای لباس های ظریف و حساس مانند لباس زیر، بلوز نازک و لباس های دیگری که به راحتی دچار آسیب می شوند مناسب است. دمای مناسب این برنامه 30 درجه می باشد.

 

برنامه ی شستشوی BABY CARE (شستشوی لباس کودک )

برنامه شستشو BABY CARE برای شستشوی لباس های نوزادان و کودکان که بسیار حساس هستند مناسب می باشد. همچنین می توان برای از بین بردن لکه های بزرگ نیز از این برنامه استفاده کرد. دمای مناسب این برنامه 60 درجه می باشد. با انتخاب و استفاده از این برنامه ی شستشو میزان مواد شیمیایی باقی مانده در لباس به حداقل می رسد.

 

نحوه ی استفاده از پنل نمایشگر دیجیتال در راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ

 • نمایشگر دیجیتال: مدت زمان شستشو و مدت زمان باقی مانده تا اتمام کار
 • PAWER: برای روشن و خاموش کردن دستگاه
 • START/PAUSE: برای شروع به کار کردن، یا متوقف کردن ماشین لباسشویی سامسونگ
 • محفظه ی I : برای اضافه کردن مواد شوینده لباسشویی برای پیش شستشو
 • محفظه ی II : برای اضافه کردن مواد شوینده ی مخصوص برای شستشوی اصلی
 • محفظه ی * : برای اضافه کردن نرم کننده ها
 • PREWASH: عملیات پیش شستشو را انجام می دهد
 • TEMPERATURE: با مرتب فشار دادن این دکمه درجه حرارت آب را تنظیم کنید
 • RINSE: با فشار دادن این دکمه چرخه ی آبکشی را به دلخواه خودتان به عملیات شستشو اضافه می شود
 • OPTION: گزینه های انتخابی
 • MY CYCLE: سیکل شستشوی دلخواه
 • DEALY END: دکمه ی تاخیر زمانی
 • QUICK WASH: برای شستشوی سریع لباس ها
 • ECO BUBBLE: دکمه ی شستشوی بهینه در حباب
 • HAND WASH: چرخه ی شستشو همانند شستشو با دست می باشد

 

نحوه ی استفاده از پنل نمایشگر دیجیتال در راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

و در آخر سعی کنید در کنار یاد گرفتن آموزش کار کردن با ماشین لباسشویی سامسونگ، نکات ایمنی را نیز به خوبی رعایت کنید.

 • اگر ماشین لباسشویی شما روشن است هرگز خانه را تا زمان خاموش شدن دستگاه ترک نکنید. زیرا ممکن است دستگاه یکدفه خراب شود و یا دچار اتصال شود.
 • مواد شوینده ی ماشین لباسشویی را دور از دسترس اطفال قرار دهید. زیرا در صورت مصرف یا تماس با دست و صورت می تواند خطرناک باشد.
 • اگر در منزل خود کودک یا حیوانات خانگی دارید، سعی کنید همیشه بعد از اتمام کار، درب ماشین لباسشویی را ببندید.  اما اگر فراموش کردید قبل از روشن کردن دستگاه درون آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درون ماشین لباسشویی خالی است.
 • سعی کنید از قرار دادن کودکان بر روی ماشین لباسشویی خودداری کنید. زیرا ممکن است در یک لحظه غفلت کودک بیفتد. همچنین وزن زیاد می تواند به دستگاه و موتور آن فشار وارد کند.

کاربران عزیز می توانید با رعایت تمام نکات ذکر شده و استفاده ی درست از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ، هم چنین رعایت نکات ایمنی بهترین بهره وری مثبت و مفید را از این دستگاه داشته باشید. همچنین عمر مفید ماشین لباسشویی سامسونگ را برای استفاده چندین برابر کنید.

 

 

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران