امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

معرفی انواع شوینده های ماشین لباسشویی و نوع کاربردآن ها

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۳/۲۷ پنج شنبه
معرفی انواع شوینده های ماشین لباسشویی و نوع کاربردآن ها
چکیده این مقاله: شوینده های ماشین لباسشویی دارای انواع و اقسام مدل های مختلف می باشد و حال قصد داریم برای افزایش طول عمرماشین لباسشویی بهترین شوینده ها را به شما معرفی کنیم.
 • زمان مطالعه : 14 دقیقه
 • 0 نظر
 • 574 بازدید

انواع شوینده ماشین لباسشویی، نوع کاربرد استفاده ی آن ها

واضح است که کاربران برای شستن لباس های خود با ماشین لباسشویی، از شوینده های متفاوتی استفاده می کنند و به اختیار خود شوینده را برای دستگاه خود بر می گزینند؛ اما سؤالی که شاید در این میان پیش بیاید، این است که آیا همه شوینده ها مانند یکدیگر یک قابلیت و کیفیت را دارا هستند؟ یا هر کدام دارای عملکرد متفاوتی می باشد؟ شما باید سعی کنید که شوینده ای مناسب و باکیفیت را برای شستشو با ماشین لباسشویی انتخاب و خریداری کنید.

زیرا با استفاده کردن از شوینده ی با کیفیت مناسب، نه تنها بهداشت لباس های شما بیشتر رعایت می شود، بلکه شوینده مناسب برای دستگاه ماشین لباسشویی نیز بسیار مفید می باشد. به طوری که باعث کارکرد بهتر و افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد. با نوشتن این مقاله، به معرفی انواع شوینده ها می پردازیم و کاربرد استفاده آن ها را به طور کامل و واضح برایتان بیان می کنیم. تا در دفعات بعدی برای انتخاب شوینده مناسب، سردرگم نشوید و بهترین ها را برای دستگاه ماشین لباسشویی خود انتخاب و خریداری نمایید.

 

کاربرد شوینده های ماشین لباسشویی

 

انواع شوینده های ماشین لباسشویی

 1. پودر ماشین لباسشویی
 2. مایع ماشین لباسشویی
 3. کپسول ژله ای ماشین لباسشویی
 4. قرص ماشین لباسشویی
 5. صابون ماشین لباسشویی

 

پودر ماشین لباسشویی

پرکاربردترین مواد شوینده برای لباسشویی، پودر ماشین لباسشویی است استفاده از پودر ماشین لباسشویی، بیشتر در میان ایرانی ها رایج می باشد.

 

کاربرد شوینده های ماشین لباسشویی

 

انواع پودر ماشین لباسشویی

 1. پودر مخصوص لباس های رنگی
 2. پودر مخصوص لباس های سفید
 3. پودر مخصوص لباس کودک

 

پودر مخصوص لباس های رنگی

قدرت پاک کنندگی، پودرهای مخصوص لباس های رنگی فوق العاده عالی می باشد. استفاده کردن از پودرهای مخصوص لباس های رنگی، با قدرت پاک کنندگی که دارد به بافت لباس ها هیچ گونه آسیبی نمی رساند. هم چنین سخت ترین لکه ها، با استفاده از این پودرها از بین می روند. برای تشخیص پودرهای رنگی، هنگام خرید به جعبه آن دقت کنید. بر روی برخی از پودرهای مخصوص لباس رنگی، تصاویری از لباس های رنگارنگ و یا گل های رنگارنگ درج شده است.

 

پودر مخصوص لباس های سفید

قطعاً شستشوی لباس های سفید بسیار حساس است، بنابراین کاربران هنگام شستشوی لباس ها، باید مواظب باشند که بعد از شستن، لباس سفید هیچ گونه لکه ای را به خود نگیرد؛ بنابراین بهتر است، جهت حفظ رنگ و پاکیزگی لباس های سفیدتان، از پودرهای مخصوص لباس سفید استفاده کنید؛ زیرا پودرهای مخصوص لباس های سفید، از قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی برخوردار می باشند و لباس هایی تمیز و درخشان را تقدیم شما می کنند.

 

پودر مخصوص لباس کودک

به دلیل حساس بودن کودکان، این پودرها مخصوص کودکان تولید شده است. پودر مخصوص لباس کودک از عطر کمتری برخوردار می باشد؛ بنابراین برای کسانی که حساسیت پوستی دارند، استفاده کردن از این پودرها را توصیه می کنیم؛ زیرا این پودرها هیچ گونه آسیبی به سلامتی وارد نمی کند.

 

مزایای استفاده کردن، از پودر ماشین لباسشویی

 • برای از بین بردن لکه های قدیمی و سرسخت، استفاده از این نوع شوینده ها بسیار عالی می باشد
 • قیمت پودر ماشین لباسشویی، در مقابل دیگر شوینده ها به صرفه تر می باشد
 • جنس بسته بندی پودر ماشین لباسشویی، با محیط زیست سازگاری دارد
 • پودرهای ماشین لباسشویی، تاریخ انقضای طولانی مدتی دارند؛ بنابراین می توانید هر بار تعداد زیادی از پودرها را خریداری کنید

 

معایب استفاده کردن، از پودر ماشین لباسشویی

 • برخی از پودرها به خوبی در آب حل نمی شوند، در نتیجه بعد از اتمام کار شستشوی ماشین لباسشویی، لکه سفید رنگ پودر بر روی لباس ها باقی می ماند. به ویژه لباس هایی که رنگ های تیره را دارند، لکه روی آن ها واضح تر می باشد
 • در صورتی که پودر لباسشویی کمی خیس و مرطوب شود، کیفیت خود ا از دست می دهد؛ بنابراین حتماً باید در جای خشک پودرها را نگهداری کنید
 • پودر ماشین لباسشویی، در مقایسه با مایع لباسشویی حاوی مواد شیمیایی بیشتری است؛ که این مواد برای دستگاه ماشین لباسشویی مضر می باشد
 • استفاده از پودر لباسشویی به مدت طولانی، باعث از بین رفتن زیبایی و بافت البسه های شما خواهد گردید

 

مایع ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواد شوینده ی مخصوص ماشین لباسشویی، مایع لباسشویی است؛ که دارای عطر و رایحه بسیار خوبی می باشد. بعد از پودر لباسشویی، مایع استفاده زیادی در بین کاربران دارد. بهترین گزینه، برای شست و شوی لباس ها استفاده از مایع می باشد؛ زیرا مایع، قابلیت انحلال بیشتری را در آب دارد و به خوبی به تار و پود لباس ها نفوذ می کند. هم چنین سازگاری مایع لباسشویی با دستگاه بیشتر است، بنابراین توصیه می کنیم استفاده از مایع مخصوص ماشین لباسشویی را برای استفاده کردن در اولویت قرار دهید. نکته مهم دیگر که شایان ذکر است، این است که بافت لباس هایتان با استفاده از مایع ماشین لباسشویی، بسیار کمتر آسیب خواهد دید.

 

کاربرد شوینده های ماشین لباسشویی

 

انواع مایع های ماشین لباسشویی

 1. مایع مخصوص لباس های رنگی
 2. مایع مشکین شوی (مخصوص لباس های مشکی و تیره)
 3. مایع مخصوص لباس های سفید
 4. مایع مخصوص لباس های کودک
 5. مایع نرم کننده حوله و لباس

 

مایع مخصوص لباس های رنگی

این نوع شوینده، آنزیم های ویژه ای مختص لباس های رنگی دارد. استفاده کردن از رنگین شوی، مانع انتقال رنگ در فرایند شستشو می شود و از بافت پارچه لباس شما به خوبی مراقبت می کند.

 

مایع مشکین شوی (مخصوص لباس های مشکی و تیره)

به منظور جلوگیری از بور شدن لباس های تیره، استفاده کردن از مایع مشکین شوی را باید در اولویت قرار بدهید. استفاده کردن از مایع مشکین شوی، سبب ثابت ماندن رنگ لباس ها برای مدت طولانی خواهد شد. هم چنین این مایع باعث نرمی و لطافت لباس شما خواهد شد.

 

مایع مخصوص لباس های سفید

برای شستشوی لباس های سفید و پرده های سفید رنگ، استفاده از مایع سفیدشویی گزینه مناسبی می باشد. این مایع باعث سفیدی و درخشندگی البسه ها خواهد شد و اجازه نمی دهد رنگ سفید پارچه ها کدر شود.

 

مایع مخصوص لباس های کودک

با توجه به حساس و لطیف بودن پوست کودکان، بهتر است برای شستشوی لباس هایشان از مایع مخصوص لباس های کودک استفاده نمایید. این مایع ها به خوبی لکه های روی لباس کودک شما را از بین می برد.

 

مایع نرم کننده حوله و لباس

استفاده از مایع نرم کننده در میان کاربران زیاد است. اضافه کردن مقداری نرم کننده به عنوان مواد شوینده، باعث حفظ نرمی لباس ها و حوله ها می شود. هم چنین استفاده کردن از مایع نرم کننده، باعث از بین رفتن بوی نامطبوع لباس ها خواهد شد.

 

مزایای استفاده کردن، از مایع ماشین لباسشویی

 • مایع لباسشویی، بوی خوشایند و مطبوعی را بعد از شستشو روی لباس ها بر جایی خواهد گذاشت
 • تنوع در انواع مایع های ماشین لباسشویی زیاد است
 • مایع ماشین لباسشویی، به خوبی قابلیت حل شدن در آب را دارد و سرعت شستشو با مایع بیشتر است
 •  استفاده از مایع لباسشویی، باعث تمیز شدن لباس ها حتی در دمای کم خواهد شد

 

معایب استفاده کردن، از مایع ماشین لباسشویی

 • قیمت مایع ماشین لباسشویی، از پودر لباسشویی بیشتر است
 • در کل باید گفت که قدرت پاک کردن مایع ماشین لباسشویی، برای تمیز کردن لباس های چرک و کثیف به نسبت برخی دیگر از شوینده ها کمتر می باشد
 • جعبه پلاستیکی مایع ماشین لباسشویی، با محیط زیست سازگاری ندارد

 

کپسول ژله ای ماشین لباسشویی

کپسول های ژله ای، نوعی دیگر از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی می باشد که توسط شرکت های خارجی تولید می شوند. استفاده کردن از کپسول های ژله ای، برای لباس های گران قیمت گزینه مناسبی می باشد؛ زیرا کپسول های ژله ای، عملکرد بی نظیری در پاک سازی انواع و اقسام کثیفی های روی لباس شما خواهند داشت. هم چنین این کپسول ها، به بافت لباس ها هیچ آسیبی وارد نمی کنند.

 

کاربرد شوینده های ماشین لباسشویی

 

مزایای استفاده کردن، از کپسول های ژله ای ماشین لباسشویی

 • قابلیت حل شدن کپسول های ژله ای، در آب به راحتی صورت می پذیرد
 • با استفاده کردن از کپسول های ژله ای برای شستن لباس هایتان، شاهد تمیز و براق شدن لباس ها به طور شگفت انگیزی خواهید بود
 • از بین بردن لکه های روی لباس ها، با استفاده از کپسول های ژله ای به خوبی امکان پذیر می باشد

 

معایب استفاده کردن، از کپسول های ژله ای ماشین لباسشویی

 • کپسول های ژله ای از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند
 • کمیاب بودن این نوع کپسول ها، یکی دیگر از معایب آن ها می باشد

 

قرص ماشین لباسشویی

قرص های ماشین لباسشویی، از دسته ی شوینده های جدید به شمار می آیند. استفاده از این قرص ها باعث راحت تر شدن کار شستشو خواهند شد؛ زیرا هر قرص، برای تعداد معینی لباس مشخص شده است و نیازی نیست هر بار کمتر یا بیشتر از میزان تعیین شده شوینده را مورد استفاده قرار بدهید.

 

کاربرد شوینده های ماشین لباسشویی

 

مزایای استفاده کردن، از قرص ماشین لباسشویی

 • استفاده از قرص ماشین لباسشویی، برای شستن لباس های سفید بسیار مناسب است
 • قرص ماشین لباسشویی، از قدرت پاک کنندگی بالایی برخوردار است
 • برای کسانی که حساسیت و آلرژی دارند گزینه مناسب، استفاده کردن از قرص ماشین لباسشویی می باشد

 

معایب استفاده کردن، از قرص ماشین لباسشویی

 • قرص های ماشین لباسشویی، از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند
 • یکی دیگر از معایب قرص ها، کمیاب بودن آن ها می باشد

 

صابون ماشین لباسشویی

صابون ماشین لباسشویی، جزء یکی از برترین شوینده های لباس به شمار می آید. صابون لباسشویی، کاملاً طبیعی بوده و برای شستشوی لباس های حساس و ظریف مانند لباس کودکان و لباس زیر بسیار مناسب می باشد.

 

مزایای استفاده کردن، از صابون ماشین لباسشویی

 • صابون ماشین لباسشویی، برای لباس های نخی مناسب است
 • صابون، نرمی خاصی را بعد از شستشو به لباس ها می بخشد
 • صابون ماشین لباسشویی، فاقد هر گونه مواد حساسیت زا است و برای شستشوی لباس های ظریف و حساس استفاده کردن از آن توصیه می شود
 • قیمت صابون های ماشین لباسشویی مناسب است

 

معایب استفاده کردن، از صابون ماشین لباسشویی

 • رایحه برخی از صابون ها، به دلیل بوی تندشان می توانند باعث حساسیت شوند
 • در صورتی که هنگام شستشوی لباس ها با صابون، از نرم کننده استفاده نکنید، بوی صابون تا چند روز بر روی لباس ها باقی خواهد ماند

کاربرد شوینده های ماشین لباسشویی

جمع بندی

در کل می توان گفت استفاده کردن، از هر کدام از شوینده ها به نوبه ی خود دارای مزایا و معایبی می باشند. در نتیجه افراد بر اساس سلایق خود شوینده ها را انتخاب می کنند و از آن ها استفاده می کنند. با توجه به نتایجی که از این مقاله بدست آورده ایم، باید بگوییم که شوینده ها را باید بر اساس نوع لباس هایتان و لکه های موجود بر لباس ها انتخاب کنید. شاید بهترین تصمیم این باشد که همیشه چند نوع شوینده را در منزل خود داشته باشید. تا در هنگام استفاده در اسرع وقت، شوینده در دسترس شما قرار بگیرد. در آخر امیدواریم که از مقاله انواع شوینده ماشین لباسشویی، استفاده لازم را برده باشید و بتوانید با استفاده از شوینده های مناسب، بهترین کیفیت و عملکردها را برای لباس های خود به دست آورید.


مقالات مرتبط:

 1. اقلامی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید
 2. نحوه کار کردن و برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ
درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه سیلا کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان نوآوران